Niemcy dadzą respiratory a wojewoda pieniądze

5 respiratorów, 75 pulsoksymetrów oraz 1500 litrów płynów dezynfekcyjnych – taką pomoc otrzyma włodawski szpital od władz Saksonii. To odzew na list starosty włodawskiego do ambasadora Niemiec w Polsce sprzed trzech tygodni.

Andrzej Romańczuk, starosta włodawski, przed miesiącem usłyszał o propozycji pomocy w walce z koronawirusem, jaką przedstawił Polsce prezydent Niemiec. Niestety, władze polskie odrzuciły tę ofertę. Ta odmowa poruszyła starostę, który codziennie boryka się z brakami w powiatowym szpitalu we Włodawie i domu pomocy społecznej w Różance. Dlatego postanowił napisać bezpośrednio do ambasadora RFN w Polsce – dr. Arndt Freytag von Loringhoven. Przekonywał w nim, że sytuacja jest zupełnie inna niż przedstawiają to władze, obrazując to przykładem własnego powiatu.

Ambasador Niemiec błyskawicznie odpowiedział na ten list i przekazał prośbę powiatu włodawskiego do Berlina. Nie minęło kilka dni, gdy do włodawskiego starostwa odezwali się urzędnicy z Saksonii. Ten kraj związkowy zaoferował bezpłatną pomoc w postaci respiratorów, pulsoksymetrów i płynów dezynfekcyjnych. Co ważne – Niemcy obiecali to przywieźć pod wskazany adres na swój koszt. Transport dotrze do włodawskiego szpitala ok. 10 grudnia.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

4 komentarzy "Niemcy dadzą respiratory a wojewoda pieniądze"

  1. A kto ma się obsługiwać tymi respiratorami? Tu otrzymamy pomoc ze wschodu!

  2. Mariusz z Holim w stanie przedzawałowym

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content