Nie ma kto leczyć. Włodawa bez intensywnej terapii

Brak personelu jest główną przyczyną zawieszenia działania oddziału intensywnej terapii we włodawskim szpitalu. Pacjenci w ciężkim stanie są kierowani do lecznic w Chełmie, Parczewie i Łęcznej. To już drugi – po dziecięcym – oddział zamknięty ze względów kadrowych.

Głównym celem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii jest leczenie pacjentów w stanach zagrożenia życia, którymi całodobowo opiekują się lekarze specjaliści. Umiejscowiona na oddziale aparatura monitorująca umożliwia nadzór nad chorymi w ciężkim stanie. Na oddział trafiają pacjenci wymagający ciągłego monitorowania funkcji życiowych oraz prowadzenia skomplikowanego leczenia, np. niewydolności oddechowej, niewydolności krążenia, niewydolności nerek, żywienia pozajelitowego, leczenia ciężkich zatruć, leczenia ciężkich zakażeń” – czytamy na stronie włodawskiego szpitala.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Nie ma kto leczyć. Włodawa bez intensywnej terapii"

 1. Kolejny sukces Pana Starosty!

 2. Porównam to do meczów klubowych. Drużyna w kłopotach zmieniają trenera. Tylko w tym wypadku wiecznie uśmiechnięty broni stołka, jak niepodległości i to razem z dyrekcją.

 3. Kolejny numer dyrekcji szpitala : po dziecięcym zamykają intensywna,potem następny oddział a administracja rośnie w sile. Gryzipiórki .To chyba podlega pod jakieś paragrafy. Brak intensywnej jest skandalem. Co na to starosta? Jakieś złe sprawy dzieją się z interna .Odwlolano ordynatora przez wypowiedzenie . Co tam się dzieje?Rzady jak w kurniku w Wisznicach

 4. Dwa oddziały zamknięte bo nie ma komu pracować. To świadczy jasno o nieudolności starosty. Nawet w Urszulinie jest więcej lekarzy i to specalistow. Czyli się da. Tylko trzeba pracować a nie w gazetach płakać jacy to wszyscy do około są źli. Może sprowadzi gastarbeiterów z Niemczech?! Respiratory już rozpakowane?

 5. pacjent | 7 maja 2021 at 10:47 |

  Dlaczego ta pani ciągle jest dyrektorem ???

 6. Nie zdajemy sobie sprawy, że w razie poważnego problemu ze zdrowiem nasze życie jest zagrożone. A starosta wraz z zarządem nic nie robią tylko niezłą kasę biorą.

 7. A co Niemcy nie pomogą

 8. Pani rozwija administracja o specjalistów nie dba . Administracja pluska się w spa. Wszystko jest Ok. Starosta zadowolony długi szpitala rośnie , jest Ok i na dodatek Edek temu klaszcze.. już zapomniał jak starosta był i ludzi kazał zwalniać. Coby koszty administracyjni zmniejszac

 9. włodawiak | 8 maja 2021 at 15:57 |

  Masakra brak kolejnego oddziału w szpitalu…Starosta niech się poda do dymisji

 10. Oddział dziecięcy zamknięty bo się nie opłaca. Intensywna terapia zamknięta bo nie ma komu pracować. Tymczasem z tego co tu czytam administracja rośnie w siłę i z tego co mówił radny Holaczuk na sesji jeździ sobie na wycieczki. Co na to starosta? Nawet na sesji na pytania nie odpowiada i zamiast pracować bawi się wielką politykę w gazetach. A tymczasem w Biłgoraju starosta Andrzej Szarlip walczy o przejęcie szpitala.
  “Biłgorajski samorząd chce przejąć i przebudować szpital w Biłgoraju. Sąd ogłosił właśnie upadłość spółki, która prowadziła lecznicę. Może to pomóc w szybszym rozpoczęciu inwestycji.”- pisze Dziennik Wschodni. Tak ten sam na łamach którego starosta politykuje lamentując że nie dostał pieniędzy od rządu i chwali się respiratorami z niemczech, których nikt nie potrafi obsłużyć. To jak to jest w Biłgoraju się opłaca a u nas nie? A może po prostu mamy niekompetentnego starostę.

 11. Obserwator | 10 maja 2021 at 12:01 |

  Panie Dyrektorki powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności za taki stan Włodawskiego Szpitala. Jak długo Pan Starosta będzie krył nieudolność Dyrektorki. Żaden dyrektor nie ponosi odpowiedzialności finansowej za swoje działania. Zrzucą winę oczywiście na covid itp.

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content