Nadbużanka ogołacana z największych drzew. Na opał dla wojska

Pilarze, którzy społecznie podjęli się wycinki, drewno wożą prosto na granicę. „Jesion nawet mokry pali się znakomicie, inne gatunki Żołnierze będą spalać pół na pół z suchym drewnem i gra gitara, wszyscy zadowoleni”

Pień największego wyciętego jesiona ma ponad trzy metry obwodu.

– Wzięłam miarkę i pojechałam zrobić zdjęcia. Tym wyciętym i tym, co jeszcze rosną. O zdjęcia prosił Michał Książek – opowiada Edyta Gałan z włodawskiej Inicjatywy Miedzy Drzewami.

Michał Książek kilka lat temu przejechał peryferyjną, najbardziej na wschód wysuniętą arterią, która wiedzie od Hrubieszowa do Terespola, a potem dalej – aż do Hajnówki. Potem napisał „Drogę 816”. Powstał znakomity reportaż czy też „esej o uważności” – jak pisał o książce recenzent tygodnika „Polityka”.

Jeśli Książek wybierze się w tę trasę jeszcze raz, za kilka tygodni, to może nadbużanki nie poznać. Na liście do wycinki przy trasie 816 w gminach Kodeń, Hanna, Sławatycze i Włodawa znalazło się 20 przydrożnych drzew. Na tym jednak nie koniec. Dopytywany o plany wycinek Zarząd Dróg Wojewódzkich przyznaje, że „w rejonie ZDW Biała Podlaska do wycięcia na trasie 816 zostało wytypowanych 166 sztuk drzew o średnicy pnia od 75 cm do 235 cm”.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Nadbużanka ogołacana z największych drzew. Na opał dla wojska"

  1. Jak to “SPOŁECZNIE” podjęli się???? bez pozwoleń, co zgadali się przy piwie… ooo pójdziemy wytniemy sobie drzewka, jak to dla wojska na granicę!??!?… a powiat, gmina na terenie którego stacjonują/mają posterunki wojskowi nie był, nie są w stanie zapewnić opału na okres zimowy!?!?!?, ciężko do nadleśnictwa, nadleśnictw kasę wpłacić, krótkie umowy napisać o przekazanie opału, ciężko pomyśleć. Lepiej zamydlić oczy, wyciąć jak leci wszystko, że niby to dla poprawy “bezpieczeństwa” oczywiście tylko i wyłącznie wszystko. Ży….ć się chce.

  2. Przestańcie piep..yć głupoty. Drzewa zagrażają bezpieczeństwu i muszą być usunięte. A jak można dać wojsku to dodatkowa korzyść. A “Panienka” niech pójdzie nad Bug i posiedzi kilka godzin na mrozie to sama będzie wycinała i zaniesie wojsku. Tak samo i podróżnik.

  3. Czym zagrażają… aaaa Jak… zapie…….a na złamanie karku to i owszem…. “motko bosko gdyby nie drzewo to by przeżył”, “fatum jakieś, jedyne drzewo a ono go ściągnęło”.”czemu wyrwało silnik z auta na 50m” dziwne…. Tak, jak się jedzie 130 i więcej gdzie jest 70/90 zakręt, wyprzedzanie na trzeciego itp to i oczywiście … sam nie pisz durnot!

  4. Dobry Czech | 13 lutego 2022 at 10:02 |

    #gardzepolskimmundurem

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.