Na dawnym poligonie czołgowym powstanie tor do wyścigów zdalnie sterowanych modeli samochodów

Strzelnica na dawno porzuconym przez wojsko poligonie czołgowym znalazła nietypowe zastosowanie. Grupa zapaleńców z RC Włodawa urządza tam jeden z najnowocześniejszych w kraju torów do wyścigów zdalnie sterowanych modeli samochodów.

Strzelnica to dwie przestrzenie podzielone wałem ziemi. W obrębie jednej tor jest już gotowy: jest przeznaczony dla początkujących. Ten docelowy powstaje w drugiej, większej przestrzeni. Jak twierdzi Tomasz Ptaszyński, lider włodawskich modelarzy, już zainteresowali się nim organizatorzy cyklu mistrzostw polski w pilotowaniu spalinowych i elektrycznych modeli samochodów.

– Zima wstrzymała nam prace ziemne – mówi Ptaszyński. – Przy pomocy spychacza zdążyliśmy uformować już część toru. Na niektórych hopkach samochody będą wybijały się nawet na ponad 20 m.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Na dawnym poligonie czołgowym powstanie tor do wyścigów zdalnie sterowanych modeli samochodów"

 1. Dawny poligon czołgowy? A gdzie to Panie jest, bo nie za dawną jednostką to na bank. Poligon czołgowy był gdzie indziej, nie mówiąc o tzw czołgowisku.

 2. Czy to na pewno chodzi o Włodawę

 3. Może chodzi tu o strzelnice za JW?

  • Zapewne tak ale pisanie o jakimś poligonie czołgowym to tak samo można napisać było że tam kosmodron był

 4. Redaktorek Dziennika Wschodniego nigdy nie był w wojsku. Proponuje wyjazd na poligon do Orzysza czy Żagania. Powącha trochę prochu i potem będzie cokolwiek udawać, że wie o wojsku. Laik po zdjęciu zorientuje się, że ten jego “poligon czołgowy” to zwykła strzelnica.

 5. Jest problem przecież Pan Mariusz chciał tam zrobić strzelnicę i co teraz może zablokować tor??? przecież to władza. 🙂

  • Jadwiga z Suszna | 20 grudnia 2018 at 06:59 |

   To była strzelnica wyborcza. Miało się tam strzelać “kulą w płot”

 6. Strzelnica powinna zostać strzelnicą udostępnioną do użytku.

 7. Gdyby władza miasta miała jaja, odremontowałaby ten niszczejący obiekt. Następnie wynajęłaby dla osób, które miałyby ochotę postrzelać. A tak dzieli los koszar, budynków gospodarczych, wodociągów czy elektrowni, które znajdowały się na terenie Jednostki Wojskowej. Dodajmy, gdy w 1994 roku wojsko przekazywało swoje mienie władzom cywilnym miasta, było wszytko zadbane w idealnym stanie.

  • celowniczy | 20 grudnia 2018 at 20:32 |

   Przecież Mariusz miał budować strzelnicę, nie władza jak piszesz, zapomniał czy jak.

 8. Zapomniałeś? Mariusza pracuje dla swojego pracodawcy, wójta Kodnia.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content