Sprzeczne opinie dendrologa i architektów krajobrazu

O zbyt mocno przyciętych koronach drzew m.in. na terenie spółdzielni mieszkaniowej, zarządu dróg powiatowych i jednej ze wspólnot mieszkaniowych we Włodawie informowaliśmy na początku bieżącego roku. Pracownicy ratusza zażądali wyjaśnień od władz tych instytucji. W odpowiedzi usłyszeli, że włodawianie prosili o podcięcie koron niektórych drzew. Argumentowali, że rozłożyste gałęzie zagrażają nie tylko ich mieniu, ale nawet zdrowiu i życiu.

Urzędnicy wystąpili jednak o uszczegółowienie wyjaśnień, czyli potwierdzenie, czy rzeczywiście ktoś ucierpiał na skutek złamanej gałęzi, lub czy opadające konary uszkodziły zaparkowane bądź przejeżdżające ulicą samochody. Przekonywali wówczas, że jeśli wskazane argumenty się potwierdzą, to miasto odstąpi od ukarania poszczególnych instytucji.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Sprzeczne opinie dendrologa i architektów krajobrazu"

 1. Tylko nierozgarnięta osoba może dostrzec w tej masakrze drzew coś uzasadnionego.
  Gołym okiem widać, że drzewa są okaleczone i pozbawione naturalnego kształtu.
  Przycinanie drzew to sprawa dla specjalisty, a nie bezmyślnych gości z piłą.
  Ciekawe na kogo spadło drzewo we Włodawie, bo jakoś sobie nie przypominam.
  Przejdźcie sobie Chełmską teraz, aż płakać się chce. Jak można chcieć się pozbyć drzew. Mam sąsiada, który non stop widzi zagrożenie – wszędzie. Ciekawe, ile osób zgłosiło problemy z drzewami? – pewnie cała masa, skoro przeprowadzono masakrę.
  Trzeba oddzielić ludzką głupotę od realnych zagrożeń. Władze powinny się wstydzić z powodu faktu, co zrobiono z drzewami – a teraz jeszcze wszyscy udają, że nic się nie stało – barbarzyńcy w ogrodzie. Smutne to 🙁

 2. Łączy Nas Koryto | 19 grudnia 2018 at 06:59 |

  Nasz marionetka jako wykształcony technik leśnik wie najlepiej jak wycinać drzewa i to on kształtuje krajobraz naszego czerwonego miasta.

 3. Co tam Chełmska następny jest Rynek.

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content