Na Chełmskiej potrzebny chodnik i przejścia dla pieszych

Budowy chodnika wzdłuż ul. Chełmskiej, a także bezpiecznych przejść dla pieszych z aktywnymi znaki domagają się mieszkańcy włodawskich osiedli Kamiennego, Owocowego i Cegielnia. Chodzi o odcinek od ul. Wyrykowskiej do Waligóry. Interpelację w ich imieniu złożyła na biurko burmistrza Włodawy miejska radna.

– Wzdłuż ul. Chełmskiej, która jest drogą wojewódzką i wylotówką z miasta powstało sporo jednorodzinnych domów. Nowe są w trakcie budowy. Tymczasem droga ma chodnik tylko po jednej stronie. My musimy chodzić nieutwardzonym poboczem. To niebezpieczne, tym bardziej teraz, kiedy na dworze szybko robi się ciemno – usłyszeliśmy od jednego z właścicieli nieruchomości na os. Cegielnia. – Chełmska to trasa, na której potrafi być naprawdę tłoczno, boimy się o bezpieczeństwo naszych dzieci – dodaje mieszkaniec os. Kamienne. Podobnych głosów jest więcej.

Za mieszkańcami ujęła się radna miejska Renata Kapelko. “Droga nr 812 jest jedyną drogą wyjazdową z osiedli. Wszystkie wyjazdy to drogi polne, z których ciężko jest się włączyć do ruchu na bardzo ruchliwą trasę wojewódzką, zwłaszcza w okresie letnim, podczas weekendów. Ruch samochodowy jest bardzo utrudniony, natomiast dla pieszych czy rowerzystów wręcz niemożliwy i niebezpieczny. Nie ma możliwości, by w sposób bezpieczny przejść na drugą stronę ul. Chełmskiej” – zaalarmowała w interpelacji. Przypomniała też burmistrzowi, że na nowych osiedlach mieszka dużo dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół, a “troska o ich bezpieczeństwo powinna być priorytetem”.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content