Kontakty z Gruzją szansą na rozwój miasta?

Na początku listopada delegacja z Włodawy odwiedzała potencjalnych partnerów w Gruzji. W minionym tygodniu Gruzini przyjechali z rewizytą.

Delegacja samorządowców z Gruzji odwiedziła Włodawę. Rozmawiano m.in. o możliwości współpracy, szczególnie w zakresie rozwoju potencjału turystycznego. Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu „Bug” realizuje projekt „Guria – CELEBRATE LIFE. Opracowanie i wdrożenie strategii marki regionu Guria”, współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Do projektu włączyło się również miasto Włodawa.

– Udział w projekcie daje nam szansę pozyskania kolejnego partnera zagranicznego. Tym razem z Gruzji – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, będący jednocześnie członkiem Zarządu SSERB. – Wizyta gości z regionu Guria jest dla nas szansą na odbudowanie i dalszy rozwój potencjału turystycznego naszego miasta po zawirowaniach związanych z pandemią i stanem wyjątkowym.

W skład delegacji gruzińskiej weszli przedstawiciele władz regionu Guria oraz miast: Ozurgeti, Czokhatauri i Lanchkhuti. Swój pobyt w mieście trzech kultur rozpoczęli oni od wizyty we włodawskim ratuszu. W trakcie spotkania rozmawiano między innymi o możliwości współpracy, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju potencjału turystycznego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Kontakty z Gruzją szansą na rozwój miasta?"

  1. Tak, niedługo szansą na rozwój naszego miasta będzie partnerstwo z wioską z Dżibuti.

    • Ta… cwany sposób na urlopy dla oficjeli za pieniądze podatników. Gruzja fajny kraj, piękne góry, dobre jedzenie i wino, dość jeszcze tanio. Nasi pojadą tam, tamci przyjadą tutaj… Pochleją, pożrą za pieniądze podatników… Potem jakieś dzieci wyślą, aby z nimi móc ponownie wyjechać. A z rzekomego partnerstwa dla samego miasta… Jak z każdego innego… Wielke nic

  2. Jakbyś cebulaku ruszył cztery litery poza swoje gumno zobaczylbys jak świat się zmienia

  3. “Gruzuje u na Suzin…”

  4. Gruzja ma być następnym partnerem zagranicznym OK Ale kto jest tym pierwszym?:)

  5. A Korolówka położone jest na terenie Włodawy? Na terenie miasta nie ma szkół, które mogłyby zobaczyć goście?

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content