Krok bliżej tężni – jest zgoda konserwatora

Jeszcze w tym roku we Włodawie ma stanąć miejska tężnia solankowa. Przypominamy, że samorząd sfinansuje inwestycję z pieniędzy wygranych w rządowym konkursie szczepionkowym na “Najbardziej odporną gminę”.

– 24 lutego uzyskaliśmy zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na postawienie tężni na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trwają prace projektowe – poinformował podczas ostatniej sesji rady miasta burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

To dobra wiadomość, bo włodawski ratusz długo szukał miejsca na tę inwestycję. Magistrat nie dostał pozwolenia na postawienie tężni w parku miejskim, który okalają ulice Reymonta, al. Jana Pawła II i ul. Mielczarskiego, bo to teren po byłym cmentarzu żydowskim. Z kolei w Parku Kasztanowym (tam tężnia miała pojawić się pierwotnie) było za mało miejsca.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Krok bliżej tężni – jest zgoda konserwatora"

  1. lepiej byłoby zrobić bezpieczniejsze przejścia zamiast takich zabawek jak tężnia czy fotoserce ,i’m love”……

    • To uważaj na przejściu a nie leź jak ciele bez rozejrzenia się i może jeszcze z telefonem przy uchu

  2. Super pomysł, bardzo potrzebna jest tężnia dla podratowania zdrowia. Najlepsze miejsce to park miejski lepiej tężnia niż przesiadywanie pijaczków.

  3. Zamiast tej tężni lepiej było przeznaczyć te pieniądze na zakup drona lub innego systemu do walki ze smogiem w tym mieście, to bardziej by się przyczyniło do poprawy zdrowia mieszkańców bo teraz wieczorami i nocą duszą się w smrodzie. Sama tężnia za rok czy dwa dołączy do grona innych super pomysłów tej władzy i będzie zdewastowana oraz zapomniana

  4. Toż to i metropolia pełno fabryk i kominów he, he, he smog we Włodawie. Kto widział he he he

  5. dobrze, niech szybciej powstanie będzie gdzie sie myć bo woda droga

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content