Koncert – Włodawa Ukrainie

Już w najbliższy poniedziałek w sali kinowej WDK odbędzie się wyjątkowy koncert WŁODAWA UKRAINIE. 🤍❤️💙💛Od jutra w naszym sekretariacie będziecie mogli nabyć BILETY CEGIEŁKI.❕❕❕ Dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na pomoc walczącym naszym sąsiadom. Jeśli zechcecie wesprzeć nasz event darami prosimy o żywność (makaron, kawa, herbata, ryż kasza, konserwy, olej, itp). 🥫🍫☕️Ogólnie mówiąc produkty z długą datą przydatności do spożycia są teraz bardzo potrzebne. Na scenie pojawią się również nasi przyjaciele z Ukrainy… ale niespodzianek też nie zabraknie. Bądźcie z nami! Pomóc możesz na wiele sposobów… nawet idąc na KONCERT!

1 Komentarz do "Koncert – Włodawa Ukrainie"

 1. [Papież Franciszek o wojnie w Ukrainie. “Wszyscy jesteśmy winni”] W PIERSZYM TYGODNIU WOJNY pisałem o braku reakcji Watykanu na konflikt wojenny, jest 40 dzień wojny a ten wyjeżdża z takim testem, ja jestem świadomy ze mało zrobiłem w tym kontekście. Papież jest głową kościoła a nie zrobiła nić

  • Papież ma reagować na każdy konflikt wojenny, jaki toczy się na świecie?!

   • Żeby zrozumieć sens słów papieża o winie wszystkich trzeba mieć choć trochę empatii,mieć otwarty umysł i nie odrzucać żadnego nauczania też filozoficznego (PŚ)
    Ty obywatel już nieraz przekonałeś do swoich ograniczeń na każdym możliwym poziomie wiedzy.Jesteś pusty ,żywisz się prostą sensacją jaką poskładasz gdzieś na onetach.Niczym już nie zaskoczysz -jesteś na stałym poziomie swojego rozumowania i z tym się pogódź.Na wzloty nie masz na razie szans.

   • 1 .Prześladowanie tzw. pogan: od chwili, gdy za sprawą Konstantyna Kościół katolicki stał się religią panującą i przez kolejne 15 wieków prześladował bez wyjątków wszystkich innowierców. W ten sposób eksterminował całe narody. Całkowita zagłada dotknęła między innymi Prusów i Jaćwingów.
    2.Prześladowanie heretyków tj. chrześcijan ewangelicznych: między innymi krwawe łaźnie zgotowane waldensom, katarom, protestantom w noc św. Bartłomieja w Paryżu. Czyli słynna rzeź hugenotów, z podjudzenia papieża Grzegorza 13-tego.
    3.Krucjaty nie tylko przeciw muzułmanom ( około 1 miliona ofiar) bo nawet przeciw katolikom (krucjata aragońska) gdy chodziło o pieniądze i wpływy.
    4.Święta Inkwizycja, czyli zbrodniczy system śledczy i sądowy. Szacunki minimalne mówią o dziesiątkach tysięcy, a szacunki maksymalne mówią o liczbie przekraczającej milion straceń.
    5.Wojny religijne: dziesiątki milionów ofiar – istnień ludzkich. Na przykład podczas wojny trzydziestoletniej między katolikami, a protestantami w latach 1618-1648 na niektórych obszarach Europy wyginęło ponad 50% populacji.
    6.Prześladowania Żydów: od czasów Konstantyna, na mocy kolejnych edyktów papieskich byli eksterminowani, traktowani jako podludzie, niewolnicy, okradani ze swych majątków, pozbawiani potomstwa. W ciągu 15 wieków około 10 milionów ofiar.
    7.Eksterminacja Indian po odkryciu Ameryki: Uznawani przez Kościół katolicki jako istoty bez duszy, a więc nie ludzie. W wyniku wyniszczenia całych narodów, aby zrobić miejsce dla białej rasy, chrześcijańscy konkwistadorzy i misjonarze wymordowali ponad 70 milionów Indian. To największy holokaust w dziejach ludzkości.
    8.Poparcie niewolnictwa: Kościół rzymski nie tylko popierał niewolnictwo ale też czerpał korzyści z niewolniczej pracy. Bulla papieża Mikołaja 5-tego w styczniu 1455 roku stwierdza, że niewolnictwo jest rzeczą właściwą i miłą Bogu.
    9.Wspieranie faszyzmu i dyktatur: wszelkie prawicowe dyktatury były miłe papiestwu. Tym milsze, im dyktatura była silniejsza. Salazar, Franco, Hitler, Mussolini – wszyscy ci krwawi dyktatorzy mogli liczyć na względy Watykanu. Papież z Polski Jan Paweł 2-gi nie ukrywał swoich sympatii do ludobójcy z Chile – gen. Augusta Pinocheta.
    10.Wykorzystywanie seksualne dzieci: W USA gdzie wybuchła afera, co dwudziesty ksiądz wykorzystywał seksualnie małych chłopców i dziewczynki. Przyjmuje się, że skala molestowania seksualnego przez kler z Kościoła katolickiego dotyczy nawet pięciu milionów dzieci.

    • Ksiądz jest takim samym człowiekiem jak ty i ja. Różni się jednym, że ma święcenia kapłańskie. Co do religii uważasz,że religia muzułmańska czy judaistyczna jest inna, lepsza niż chrześcijańska. A tam nie było i czy dzisiaj nie ma morderstw, gwałtów? Bzdura są i nawet z utratą życia!

     • Dumny Ateista | 9 kwietnia 2022 at 21:04 |

      Nie ma “dobrej” religii. Każda religia od najmłodszych lat indoktrynuje i wtłacza “objawioną” prawdę, którą każe przyjmować na wiarę. Ten kto jej bezmyślnie nie przyjmuje, kto pyta, szuka odpowiedzi, żąda dowodów jest zaprzańcem, odmieńcem, wyrzutkiem. Nikt taki nie chce być, więc ulega presji wspólnotyi i wykształca odruch nie kwestionowania przekazu i przyjmowania go na wiarę. Reaguje niczym pies Pawłowa, skłonny jest bardziej zakwestionować swoją poczytalność, zdolność rozumienia i zaprzeczyć zmysłom niż zakwestionować odgórny przekaz. Taka sytuacja to żródło wszelkiego zła, otwarte pole do manipulacji i autorytaryzmu, sterowania zniewolonymi, bezmyślnymi masami jak wskazuje historia, częściej w złym niż godnym celu. Wyraźnie to widać nawet na tym forum.

    • Dumny Katolik | 6 kwietnia 2022 at 13:43 |

     Status “emeryta” nie zwalnia z obowiązku używania rozumu!
     Jak się mają wygłoszone hasła antyklerykalne, ateistyczne i pacyfistyczne do tematu artykułu/komunikatu o koncercie charytatywnym na rzecz Ukrainy?
     Ateiści wszędzie wsadzą swoje “trzy grosze” aby za ich sprawą zło się panoszyło 🙁

 2. Pius XII – nie wiedział ze jego podwładni pomagają w ucieczce nazistom po wojnie, Jan Paweł II – nie wiedział o pedofilii tysięcy swoich podwładnych, Franciszek – nie wie kto napadł na Ukrainę.
  Oto cała tajemnica wiary

 3. A kiedy kościół zareaguje na sytuacje w naszym szpitalu?

  • reagują codziennie, biorą pensyjki, a i pochówkami nie gardzą

   • Jeżeli jesteś chrześcijaninem to kościół oznacza my a nie oni.

    • Jeśli chodzisz do kościoła to wspierasz instytucje krzywdząca dzieci

     • Tak chodzę i tego się nie wyprę. Jednak kościół nie jest miłością bo głową jego jest Jezus. A Ty bracie co unikasz zbawienia?

     • Ciekawski | 7 kwietnia 2022 at 17:18 |

      Jezus Chytrus? Masz na myśli ta postać z książek sf?

     • Nie “postać z książek sf” a osobę Boską. W którą dzisiaj nie wierzysz a po śmieci spotkasz.

 4. W pełni zgadzam się z Emerytem, pisze samą prawdę.

  • To nie emeryt to były sb, raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę

   • Pislamska logika. Były sbek nie może mówić prawdy, on na pewno musi kłamać. Natomiast pislam na pewno nie kłamie, wszystko co mówi to musi być prawda. Czyli człowiek prawdomówny, uczciwy i sprawiedliwy ale nie wasz to kanalia, natomiast kanalia ale wasza z pewnością jest prawdomówna, uczciwa i sprawiedliwa. Pislamu nie można karać, pislamska głupota jest dla nich największą karą, skutkującą pominięciem, upokorzeniem i lekceważeniem. Stąd ten jad i nienawiść do wszystkiego co odmienne od nich samych.

    • odezwał się ruski pachołek, a jak tam dla tatusia emerytura obniżyli za dozgonną służbę w sb, sb i prawdomówność, weź się rozpędź i walnij w ten pusty dzban, a jad wystarczy poczytać na fb jacy to “ynteligenti” ludzie wypisują u wodzireja

     • Obniżyli, ale tatuś się odwołał do sądu i wygrał. Teraz Ci co obniżyli przyniosą to co obniżyli w zębach wraz z odsetkami i zadośćuczynieniem za bezprawne działanie na szkodę tatusia. Oznacza to dla ciebie inteligentny inaczej, że będziesz za wszystko więcej płacił bo ten tępy rząd musi tatusiowi zapłacić więcej niż mógłby płacić, gdyby mu nie obniżył. Ale pomimo twojego pustego portfela pozostanie ci satysfakcja, że chcieli obniżyć tylko się nie udało. Zresztą jak zawsze. Dobrego dnia tępaku.

 5. do gala Anonim | 8 kwietnia 2022 at 08:24 jest czym się chwalić mieć ojca zwyrodnialca

  • Mój ojciec był porządnym człowiekiem, miał swoje wady jak każdy, ale nikomu krzywdy nie zrobił. Tylko takiemu idiocie bez wyobraźni może się wydawać, że każdy kto służył w PRL-u w jakichkolwiek służbach był zwyrodnialcem.

   • o widzę radna bezradna się odezwała

    • jak dziecko co widzi to O!

    • O, ruska onuca, czerwony pachołek i skojarzenia z seksem analnym i kozami. Ależ ten pislamski szzlam jest ograniczony. W jednam zdaniu bez używania inwektyw można ich poniżyć i obrazić sześciokrotnie a oni nawet się nie zorientują, że są obiektem drwin.

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content