Delegacja powiatu włodawskiego w Austrii

Czteroosobowa delegacja powiatu włodawskiego prowadziła rozmowy w austriackiej gminie St. Georgen/Gusen. Inicjatywa partnerstwa wypłynęła ze strony austriackiej, która zaprosiła powiat włodawski do współpracy na niwie historycznej, edukacyjnej i kulturalnej.

– Na pewno będziemy kontynuować tę współpracę, zwłaszcza że klimat do rozmów jest bardzo dobry i strona austriacka jest bardzo nią zainteresowana – mówi starosta Andrzej Romańczuk.

Najpierw w pobliskim Linzu delegacja spotkała się z konsulem honorowym prof. dr. Ch. Hoferem oraz z Krzysztofem Sierańskim ze Związku Polaków w Górnej Austrii. Z kolei po przyjeździe do St. Georgen delegacja prowadziła rozmowę wprowadzającą z Andreą Wahl, koordynatorką projektów międzynarodowych, zaś chwilę później podczas lunchu dyskutowano z burmistrzem Erichem Wahlem, jak również z zaproszonymi: Marthą Gammer i Rudolfem Haunschmiedem z Gusen Komitee. Na zakończenie wizyty delegacja odwiedziła Gusen Memorial

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

3 komentarzy "Delegacja powiatu włodawskiego w Austrii"

  1. Mało wiecie szare masy . | 7 marca 2019 at 15:33 |

    Czy aż tak ciężko podać skład tej delegacji by czytający mieli możliwość zweryfikowania czy członkowie delegacji to osoby mające pojęcie o takich projektach.
    I co było kluczem doboru takich a nie innych delegatów .

  2. Czy pamiętacie Państwo jak kilkanaście lat wstecz pojechała delegacja do Ruskich. Tam gościna była ekstra. Nasz przedstawiciel padł za stołem ze zmęczenia i wykonał czynności fizjologiczne w spodnie. Czy to jest dla Państwa dziwne oczywiście, że nie. Najbardziej dziwne było to, że zanim koleś zregenerował siły (tu zaryzykuję twierdzenie), to cała Włodawa wiedziała o jego zasłabnięciu i niemocy jaka go opanowała.

  3. szara strefa | 8 marca 2019 at 20:16 |

    I mi się trafiło z takimi kmiotami pracować jeszcze przez najbliższych prawie pięć lat . Bedę się za nich wstydziła pomimo tego,że nie mam wpływu na ich zachowanie godne co najwyżej domokrążcy .

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content