Chirurdzy chcą więcej zarabiać

– Wymagania finansowe lekarzy są zbyt wygórowane. Szpitala nie stać na takie podwyżki. Mam nadzieję, że chirurdzy to zrozumieją. Jestem dobrej myśli – powiedział nam starosta włodawski Andrzej Romańczuk. Na razie końca “konfliktu” nie widać, a oddział chirurgiczny pozostaje zamknięty. Pozostałe szpitalne oddziały – jak zapewnia dyrekcja placówki – działają normalnie.

Żeby zapewnić ciągłość świadczeń medycznych na chirurgii, szpital – pod koniec ubiegłego roku – ogłosił dwa konkursy. Chętnych do pracy jednak nie było.

– Do konkursów nie przystąpił żaden chirurg. Lekarze nie przyjęli też umów z “wolnej ręki” – mówi dyrektor SPZOZ we Włodawie Teresa Szpilewicz.

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Medycy zażądali podwyżki – 150 złotych za godzinę dyżuru. – Stawki proponowane przez lekarzy są wyższe od obowiązujących dotychczas o 50 procent, a w przypadku poddyżuru o 100 procent – wyjaśnia dyrektor. I nie ukrywa, że dla włodawskiego szpitala to kwota zaporowa.

Porozumienia nie udało się osiągnąć, bo na zaproponowane przez dyrekcję “120 złotych za godzinę plus dodatki” medycy się nie zgodzili. – Musieliśmy zawiesić funkcjonowanie chirurgii, bo nie ma tam kto pracować, ordynator opuścił pacjentów i nie wykazał chęci do zabezpieczenia oddziału – tłumaczy Szpilewicz.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Chirurdzy chcą więcej zarabiać"

 1. …stawka godzinowa dla Polaka w 2022 ok.14 PLN/netto/ 19PLN /brutto/….
  …a Hipokrates …co Ty na to?????

 2. to się przenieś do hipokratesa za 14 netto

 3. A był dobry pomysł posłać w kamasze

 4. Pomyślałby kto, wielcy,wyjątkowi fachowcy.

 5. i zaczęło się szczucie. Eeee…

 6. Każdy chce wiecej zarabiać i wożna kucharka i szkolna lekarka tak to już jest

 7. to pan starosta opublikuje swoje zarobki miesięczne i godziny pracy na miesiąc i pani dyrektor/ emerytka spzoz też to opublikuje i niech suweren oceni

  • Przecież starosta Romanczuk i pani dyrektor Szpilewicz to wybitni fachowcy. Tylko jakoś szpitale i przychodnie w okolicy działają bez problemu a u nas co chwilę zawieszają ten czy inny oddział. I nawet listy do Niemiec nic nie dają. Pan radny Mariusz Zanko zamiast tracić energię na apele o nowy stadion powinien zająć się szpitalem bo to ważniejsza sprawa.

 8. starosta za godzinę pracy ma …X Dyrektor za godzinę pracy ma …Y. Zadane matematyczne z dwoma niewiadomymi.

  • Co się czepiać ludzi, którzy jeszcze przez rok będą na swoim stanowisku.

  • ile zarabia Starosta to mozna ustalić bardzo szybko, tylko problem jest ile faktycznie zarabiają nasi spece od teleporad to już wielka niewiadoma

 9. dla jasności : nie jest tajemnicą ile za godzinę brutto ma teraz starosta i dyrektor szpitala? Czy też jakie są ich miesięczne zarobki w 2022

 10. Trzeba było się uczyć, a nie zapierdalac po sklepach monopolowych. Żazdrosne pały. Taki lekarz, obojętnie jakiej specjalizacji, zapierdalal 7 lat na studiach i całe życie się uczy. Betoniarze… Ale wiecie jak 500 brać na zasranca?!

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content