Burmistrz Włodawy mówił o walce z pandemią. Po co jest miejski vlog?

Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy wystąpił na XIII Międzynarodowej Konferencji Naukowej Praw Człowieka. Mówił o tym, jak miasto dba o mieszkańców w czasie pandemii.

Organizatorem konferencji zwołanej pod hasłem Ochrona praw człowieka w czasie wyzwań pandemicznych z okazji 55. rocznicy Międzynarodowych Paktów Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych i 30. rocznicy członkostwa Polski w Radzie Europy był kielecki Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Stowarzyszenie Parlamentarzystów Polskich. Z uwagi na sytuację pandemiczną dwudniowe spotkanie przebiegło w trybie zdalnym, a nie jak dotychczas stacjonarnie w gmachu Sejmu RP.

W swoim wystąpieniu burmistrz Muszyński podkreślił, że ostatnie miesiące były swoistym sprawdzianem sprawnego działania i współpracy samorządowców z administracją rządową.

– Kiedy wybuchła pandemia stanęliśmy przed wielkim wyzwaniem – mówił Muszyński. – To właśnie samorządy, które są najbliżej swoich mieszkańców odpowiedzialne były za wprowadzenie rządowych regulacji w życie. Udało się to zrobić dzięki współpracy z instytucjami rządowym.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Burmistrz Włodawy mówił o walce z pandemią. Po co jest miejski vlog?"

 1. a mianowicie co się udało Panie Burmistrzu?

 2. mieszkaniec | 5 maja 2021 at 06:21 |

  Poseł Sławomir Zawiślak (PIS) wczoraj głosował w Sejmie przeciwko Planowi Odbudowy. Oj na złego konia postawiliście nasi lokalni działacze, oj na złego. Tyle miał zrobić dobrego dla Włodawy, a tu grozi mu wykluczenie z klubu poselskiego(jedna z możliwych kar).

 3. Za to pesl zagłosował za. Widać jaka to partia. We Włodawie się kłócą a w sejmie głosują razem. Co z tego że nawet dostaniemy te miliardy z eurokachozu. Powiat włodawski i tak nic nie dostanie bo nasz wspaniały starosta nie potrafi rozmawiać. Waldek już szykuje artykuł o tym jak to powiat znowu obejdzie się smakiem.

  • czytelnik | 6 maja 2021 at 06:36 |

   o dostawaniu z funduszu odbudowy przez samorządy to proszę sobie poczytać ile co i jak a później pisać. gro pieniędzy dla spółek państwowych…samorządy 30% w tym również w formie kredytów…a starosta naprawdę świetnie potrafi rozmawiać, ale niekoniecznie z banitami…

   • No na sesji już widać jak rozmawia. Arogancja i buta.

    • mieszkaniec | 7 maja 2021 at 06:57 |

     widać widać kto jest arogancki i nie umie normalnie rozmawiać tylko że to nie starosta..

     • No tak pan starosta nie rozmawia z byle kim. Jest tak arogancki że nawet na pytania nie odpowiada. Jedyne co potrafi to użalać się w gazecie. Walduś pokornie napisze co mu każe i może jakoś dociągnąć się obaj do końca kadencji. Tym razem chyba już ostatniej.

 4. włodawianin | 5 maja 2021 at 22:17 |

  Właśnie samorządy zwłaszcza takie małe jak w obecnym kształcie włodawski, nie wywiązały się ze swoich obowiązków wobec pandemii. Wszystko puszczono na żywioł, dlatego było tyle zakażeń i zmarło proporcjonalnie bardzo dużo osób m.in. moja najbliższa osoba. Moim skromnym zdaniem jest szczytem bezczelności przypisywanie sobie jakichkolwiek sukcesów w tym zakresie. Więcej już nie mam siły o tym pisać, historia to oceni.

 5. O wielkiej nieudolności starosty i całego zarządu powiatu ( PSL-SLD) świadczy zamknięcie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i Oddziału Dziecięcego. Dyrekcja szpitala całkowicie nie radzi sobie z problemami szpitala a zarząd jej przyklaskuje. Lekarze i pielęgniarki uciekają z Włodawy tylko kurz idzie. A starosta i Tomaszek problemu nie widzą. Panowie życie ludzkie jest zagrożone. Obudźcie się bierzecie sporą kasę za nicnierobienie.

  • Jeszcze tylko dwa lata.

   • dwa i pół, tylko że wybory dla Szanownego Pana to być albo nie być, w przeciwieństwie do Pana Romańczuka który ma w życiu co robić

    • To może by tak starosta zajął się tym co ma robić. Rządzenie ewidentnie mu nie wychodzi. Pierwsza kadencja stagnacja a w drugiej już totalna klapa. Kryzys pandemia a starosta zamkną się w gabinecie i jedyne co potrafi to użalać się w mediach jacy to wszyscy źli tylko Niemcy gut. A tymczasem oddział dziecięcy zamknięty od ponad roku już chyba.Teraz zamknął intensywną terapię. Ciekawe które oddziału będą następne.

 6. A co będzie robił Tomaszek? Będzie problem. On na niczym się nie zna.

 7. Oddział dziecięcy zamknięty bo się nie opłaca. Intensywna terapia zamknięta bo nie ma komu pracować. Tymczasem z tego co tu czytam na forum administracja rośnie w siłę i z tego co mówił radny Holaczuk na sesji jeździ sobie na wycieczki. Co na to starosta? Nawet na sesji na pytania nie odpowiada i zamiast pracować bawi się w wielką politykę w gazetach. A tymczasem w Biłgoraju starosta Andrzej Szarlip walczy o przejęcie szpitala.
  “Biłgorajski samorząd chce przejąć i przebudować szpital w Biłgoraju. Sąd ogłosił właśnie upadłość spółki, która prowadziła lecznicę. Może to pomóc w szybszym rozpoczęciu inwestycji.”- pisze Dziennik Wschodni. Tak ten sam na łamach którego starosta politykuje lamentując że nie dostał pieniędzy od rządu i chwali się respiratorami z niemczech, których nikt nie potrafi obsłużyć. To jak to jest w Biłgoraju się opłaca a u nas nie? A może po prostu mamy niekompetentnego starostę.

 8. Mieszkaniec | 9 maja 2021 at 11:00 |

  Niech dalej pisze listy do Niemiec może przyślą mu medyków. Słaby ten Zarzad Powiatu, oby do wyborów

  • Krytykowany zarząd ze starostą na czele. Kto na niego głosował bo nie wziął się z powietrza. Za dwa lata też będzie na bilbordzie, dziękując za poparcie i prosząc o głos.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.