Jeden wyprzedzał, drugi skręcał bez kierunkowskazu

Motorowerzysta został potrącony przez kierującego skodą, który rozpoczął manewr wyprzedzania jednośladu w czasie, gdy ten zaczął skręcać w lewo. Po zderzeniu pojazdów motorowerzysta trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj przed godziną 14 dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony o zderzeniu Skody z motorowerem na drodze numer 816 w miejscowości Dołhobrody. Policjanci ustalili, że kierujący motorowerem 50-latek jadąc w kierunku Włodawy rozpoczął manewr skrętu w lewo. Wykonując  manewr nie upewnił się co do warunków ruchu i nie zasygnalizował skrętu, bo jak się okazało miał niesprawne kierunkowskazy.  Wyprzedzający go 43-letni kierowca Skody pomimo podjętych manewrów nie zdołał uniknąć zderzenia. Kierujący motorowerem trafił do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Z uwagi na powstałe w wyniku zderzenia uszkodzenia policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także o regularne sprawdzanie stanu technicznego kierowanych pojazdów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo wszystkich zależy od bardzo wielu czynników a nieostrożność, brak rozwagi, niedostosowanie prędkości do panujących warunków to najczęstsze przyczyny wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

podinspektor Bożena Szymańska
KPP Włodawa

Skip to content