Bezpieczniej w stronę Orchówka

Zakończyła się realizacja projektu „Włodawa – miasto z energią – oświetlenie uliczne”, na który miasto pozyskało ponad 1 800 000 zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Dzięki montażowi oświetlenia typu LED, koszty zakupu energii będą mniejsze nawet o kilkaset tysięcy w skali roku. Równolegle miasto buduje kolejne latarnie.

– Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę rozszerzenia sieci oświetlenia miejskiego, wskazując konkretne miejsca gdzie jest ono wręcz niezbędne – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, włodawski ratusz pierwsze oszczędności przeznaczył na budowę oświetlenia ulicznego przy drodze łączącej Włodawę z Orchówkiem. W miejskiej części drogi 816 ustawiono osiem nowych latarni, na których zamontowano 9 opraw typu LED o mocy 72W i 48W. Pozostały odcinek oświetlają latarnie ustawione przez Gminę Włodawa. To efekt nieformalnego porozumienia i dobrej współpracy obu samorządów.

– Kolejne oszczędności związane z obniżeniem kosztów zakupu energii pozwolą również na budowę nowych latarni przy ulicy Chełmskiej. Ułatwi to mieszkańcom korzystanie z chodnika i ścieżki rowerowej łączącej Włodawę z Okuninką – dodaje W. Muszyński.

UM Włodawa

2 komentarzy "Bezpieczniej w stronę Orchówka"

  1. Wszystko się zgadza, oprócz ilości latarni. Od tablicy miejscowości Orchówek w kierunku Włodawy naliczyłem ich bodajże pięć, a odległość między latarniami nawet 200-300m. Ktoś tutaj kombinuje, ale kto i po co.

  2. mieszkaniec szkolnej. | 8 października 2019 at 07:01 |

    wystarczy to co jest, bo burmistrz i tak laskę zrobił ze lampy postawił. Ale jest sprawa dziwna na ulicy szkolnej w Orchówku ponieważ na nowej drodze oświetlenia brak chociaż słupy i lampy są. Chyba trzeba zainteresować tym organy ścigania bo czuć tu jakiś przekręt chyba ???? Panie wójcie Semeniuk jak to czytasz to zrób coś bo ciemności a droga oficjalnie otwarta.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content