Powiat włodawski – Większość nauczycieli za strajkiem

21 szkół z terenu powiatu włodawskiego przystąpi 8 kwietnia do strajku generalnego. Tak zdecydowali nauczyciele w referendum, które w naszych placówkach odbyło się między 14 a 19 marca. Mają też poparcie samorządowców.

– Głosowanie prowadzono w 23 szkołach, czyli wszędzie tam, gdzie funkcjonują związki zawodowe. W jednej z tych placówek związkowców nie ma, ale nauczyciele zwrócili się do nas z prośbą, abyśmy także ich uwzględnili  – informuje Marek Ostrowski, szef włodawskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W trakcie głosowania wycofała się szkoła z Hanny. Nauczyciele zaczęli obawiać, się, czy ich głos protestacyjny nie zostanie odebrany niewłaściwie przez władze fundacji, która prowadzi jednostkę. Z kolei nauczyciele z podstawówki w Kaplonosach opowiedzieli się w referendum  przeciwko przystępowaniu do strajku generalnego.

– Uszanowaliśmy decyzję nauczycieli z obydwu szkół, bo mieli do niej prawo. Może mają podstawy, aby się czegoś obawiać, ja w to nie wnikam. Ponadto nie namawiałem ich do zmiany stanowiska, aby nie zostać posądzonym o jakąś agitację – dodaje Ostrowski.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Powiat włodawski – Większość nauczycieli za strajkiem"

 1. Pani vice minister Szydło zapowiedziała w radio, że zapewni kadrę na czas ewentualnych strajków w czasie egzaminów ósmych klas, gimnazjum czy matur.

 2. PiS daje nierobom byle by na nich głosowali, dla nauczycieli nie ma kasy. PiS nie interesuje wykształcone, świadome społeczeństwo,takimi niedoukami łatwiej rządzić. Nauczyciele więc nie są w sferze ich zainteresowania

  • A PO obiecuje gruszki na wierzbie ale po wygranych wyborach buahahah

  • 1.Czy w takim razie wg Ciebie nauczyciele, którzy mają dzieci i biorą 500+ to też “nieroby”, czy może zrzekli się 500+ ?
   2. Czy to “świadome i wykształcone społeczeństwo” to tylko nauczyciele, a reszta to “niedouki”, bo tak ich nazywasz? O zgrozo!
   Skoro jednak włodawscy nauczyciele wykształcili takich obywateli jak Ty, to nie zaliczałbym ich do pionierów tego zacnego zawodu.

  • Widac wychodzi czerwone wyksztalcenie. Napisze w skrocie idiotyczny wpis czerwonego nieroba.

 3. Będą mogli dorobić Ci od 500+, zasiadając w komisjach egzaminacyjnych.W końcu coś zrobią dla społeczeństwa.

 4. zdegustowany | 3 kwietnia 2019 at 17:02 |

  Niech włodawscy nauczyciele pochwalą się swoimi PIT-ami !!! Gdyby musieli ujawnić swoje dochody np jak samorządowcy w oświadczeniach majątkowych nie mieli by argumentów żądając podwyżek.
  Ludzie popierający ich żądania do was mówię – chcieli byście tyle zarabiać co Oni i mieć takie przywileje co nauczyciele. Wykorzystują Waszą niewiedzę aby załatwiać sobie jeszcze więcej kasy !

 5. O, światły się wypowiedział!?

  • zdegustowany | 3 kwietnia 2019 at 22:27 |

   Wiem co piszę ! Ciekawe który z nich (nauczycieli) chciałby pracować 40h tygodniowo, i mieć tylko 26 dni urlopu który trzeba planować w styczniu. Rozwiązaniem problemu tego środowiska było by przekształcenie szkół publicznych w prywatne lub zlikwidowanie karty nauczyciela ! Ciekawe czy pracując w prywatnej szkole odważyli by się stawiać takie postulaty płacowe jak teraz to robią !

 6. Najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa.

 7. Tak. Politycy, lekarze przy nauczycielach, to biedota.

 8. Uczony z Uniwersytetu Łomonosowa | 4 kwietnia 2019 at 08:30 |

  Jak się komuś zarobki nie podobają i są według niego zbyt niskie do oświadczonych usług mamy otwarty rynek pracy zawsze można zdobyć nowy zawód .
  W końcu nikt nie każe nikomu żyć w biedzie oraz,że ma być na siłę nauczycielem.

 9. A twoje dzieci będą uczyć: Pani szatniarka i Pan konserwator powierzchni płaskich

  • Uczony z Uniwersytetu Łomonosowa | 4 kwietnia 2019 at 18:45 |

   A moje dzieci pobierają nauki w szkołach prywatnych. W przeszłości zdecydowałem by nie wykonywać zawodu nauczyciela gdyż miałem na tyle wykształcenia i podstawowej wiedzy by być świadomym tego,że zawód nauczyciela nie jest zawodem w którym pracując w szkołach publicznych można żyć godziwie.
   Ps,, Zawód nauczyciela to powołanie a strajkujący najwidoczniej pominęli się z powołaniem.

 10. Trudno jednak z ,,powołania” wyżyć!

 11. A może powołanie niech równa się godziwe zarobki? Czas księżom ukrócić te 19 miliardów ROCZNIE i sypnąć na edukację, badania naukowe i służbę zdrowia.

 12. Jasne godziwe zarobki.Wystarczy zwrócić uwagę jakimi samochodami jeżdżą i w jakich domach mieszkają . Niby ludzie wykształceni,światli a stawiają prywatę ponad rozwój państwa .Nic dodać nic ująć.

 13. Powiem tyle jeszcze parę lat naprawdę nie będzie komu uczyć. Młodzi nie idą to tego zawodu, widać to chociażby w ilości stażystów czy praktykantów, których od kilku lat praktycznie nie ma. A nawet gdy ktoś się pojawia to z góry mówi że on uczył w przyszłości nie będzie, a jest tutaj bo kwit mu potrzebny. Studia skończy i idzie do normalnej roboty.

 14. Ciekawe jaki jest stosunek pana Wiesława H do tego strajku, jemu wystarczy kasy do pierwszego z dwóch nauczycielskich pensji czy nie ??

 15. Postkomunistyczne postulaty wszystkim po równo,,Czyli po 1000 zł”. Widocznie grono pedagogicznie nie zauważyło,że już nie ma komuny w tym kraju by głosić takie frazesy.

 16. Kocham nierobów | 5 kwietnia 2019 at 14:34 |

  Na terenie miasta Włodawa ten problem jest do rozwiązania w bardzo prosty sposób, Wystarczy że jaśnie nam panujący uruchomi swoje znajomości biznesowe i znajdą się środki na płace dla nauczycieli, przedszkolanek bo i te strajkują. Nie wiem jak w żłobkach czy tam też jest strajk a może nie ma bo władza polikwidowała na terenie miasta żłobki 🙂

 17. W biedronce poszukują do pracy nie koniecznie trzeba być nauczycielem

 18. Pozostający w mniejszości | 6 kwietnia 2019 at 11:19 |

  ,,Większość nauczycieli za strajkiem” Teraz cytat pewnego znanego w całym świecie filozofa ,,Większość zawsze stanowią idioci” Włodawska oświata potwierdziła słuszność tezy tego filozofa ?

  • By się zgadzało. Przecież znakomita większość Polaków to katolicy

   • Pozostający w mniejszosci | 6 kwietnia 2019 at 13:46 |

    Z czego większość stanowią niepraktykujący z tego wynika ,że praktykujący to mniejszość.

    • Chce zauważyć, że większość społeczeństwa jest heteroseksualna

     • Pozostający w mniejszosci | 6 kwietnia 2019 at 18:43 |

      Chce zauważyć ,że z większości społeczeństwa wywodzi się znakomita większość idiotów. Czysta matematyka a ścisłej rachunek prawdopodobieństwa który powinien być znany pedagogom .

 19. ciekawe czy kółko różańcowe z Kościuszki strajkuje??

 20. Jaja jak berety | 6 kwietnia 2019 at 18:48 |

  Moja zona już strajkuje, w ramach protestu wykorzystując wolny czas od zajęć szkolnych wybiera się w poniedziałek z koleżankami po fachu na zakupy . Natomiast we wtorek będzie udzielała korepetycji od godziny 8:00 . Oby ten strajk potrwał jak najdłużej to podreperuje budżet domowy bo 60 zł za 60 minut korek to i tak marny zarobek ale lepsze to jak nic .

 21. Jak zwykle poziom merytoryczny dyskusji na “odpowiednim poziomie”.

 22. W godzinach pracy, strajkujacy nauczyciel będzie w szkole/przedszkolu! W swoim wolnym czasie może robić, co mu się podoba. Mamy chyba jeszcze Wolny Kraj!?

  • Reżyser Kina Akcji | 8 kwietnia 2019 at 08:40 |

   Panie nauczycielki będą latać po sklepach lub ewentualnie sprawować opiekę nad swoimi pociechami bo szkoły i przedszkola strajkują . 🙂

 23. TOMASZU P! Przestań wreszcie obrażać ludzi na Spotet i innych portalach, bo to już się robi ,,niesmaczne”!

 24. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki