JEDZ BY ŻYĆ – ĆWICZ BY ZDROWYM BYĆ

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie zawsze chętnie i aktywnie uczestniczą we wszelkich działaniach prozdrowotnych i profilaktycznych.

Pod koniec marca br. w ramach realizacji programu profilaktycznego Szkoły Podstawowej w Żukowie i programów ogólnopolskich “Trzymaj formę”, “Bieg po zdrowie” oraz “Programu dla szkół” organizowanego przez KOWR i UE odbyła się szkolna impreza promująca zdrowy styl życia.


W ramach prozdrowotnych działań dzieci z klas I – III oraz wychowankowie oddziału przedszkolnego w Korolówce przygotowały sałatki owocowe w niekonwencjonalny sposób. Dekoracje z owoców przedstawione na sali cieszyły oczy wszystkich. Najmłodsza grupa przedszkolaków wystąpiła z montażem słowno – muzycznym o tematyce zdrowego żywienia i higienie przygotowywania posiłków. Natomiast uczniowie klasy IV wykonali plakaty o tematyce profilaktycznej czyli szkodliwości używek: tytoniu, alkoholu i narkotyków. Starsi uczniowie przedstawiali scenki profilaktyczne z humorem i morałem, np. “Duch lekkoduch” czy “Baba Jaga u dentysty”. Jesteś przecież tym co pijesz, jesteś tym co jesz – śpiewał chórek uczniów z klasy V i VII. W tradycje szkoły na trwałe wpisała się zumba dla dzieci, jako forma aktywnego spędzania wolnego czasu, w której wzięli udział wszyscy uczniowie. Inną formą znajomości zasad zdrowego odżywiania oraz stylu życia był turniej “Jeden z dziesięciu”. Uczniowie wykazali się wiedzą o zdrowiu i zasadach zdrowego odżywiania. Aby każdy potrafił udzielić pierwszej pomocy odbył się pokaz czynności ratowania życia z treningiem szkoleniowym dla wszystkich uczniów szkoły. Ponadto pod hasłem “Ćwicz by zdrowym być” – uczniowie brali udział w sztafecie sprawnościowej.
Był to bardzo szczególny dzień w szkole, gdzie od wielu lat obecna jest idea promocji zdrowia. Prowadzone przez szkołę systematyczne działania w zakresie zwiększenia świadomości całej społeczności szkolnej dotyczące ochrony własnego zdrowia oraz poprawy stylu życia z pewnością będą długofalowym efektorem wypracowania właściwych postaw u uczniów i zaowocują w dorosłym życiu.

Urząd Gminy Włodawa

Skip to content