Mętnieje perła Lubelszczyzny

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo Jezioro Białe w Okunince może zostać wyłączone z użytkowania turystycznego. Powodem jest pogarszająca się w zastraszającym tempie jakość wody.

Te niepokojące informacje znalazły się w raporcie o stanie gminy. Radny Andrzej Lis pytał wójta Dariusza Semeniuka, co zamierza uczynić, aby uratować jezioro, które bądź co bądź przynosi gminie spore dochody do budżetu, a poza tym promuje powiat włodawski.

– Jeszcze kilka lat temu woda miała pierwszą klasę czystości, a dziś ma już trzecią klasę. Za 2-3 lata woda może nie nadawać się do kąpieli – mówił Lis.

O tym, że jezioro ulega szybkiej degradacji, przekonywał też radny Dariusz Makarewicz. – W ubiegłym roku na jednym z gminnych kąpielisk mieliśmy wodę w stanie doskonałym, zaś na drugim w stanie dobrym. W tym roku na obydwu jest jedynie stan dobry.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Mętnieje perła Lubelszczyzny"

  1. I dobrze w końcu nie będzie przyjeżdżać tyle tego bydła, będzie można w spokoju ryby połowić 🙂

  2. Panie Wójcie, nie słuchać mędrców z Rady którzy dostali po 50 głosów w wyborach i mieszają na zasadzie im gorzej tym lepiej dla nich.

  3. Do anonima czego się nabrałeś że ci w oczech żóto

  4. Tam gdzie pojawiają się brudasy należy być pewnym ,że powstanie syf .

  5. Proponuję Panie Wójcie postawić toi toje to zapewne po części rozwiąże problem bo ludzie przestaną z jeziora robić sobie toaletę.

  6. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarzZmiana wielkości czcionki