Mętnieje perła Lubelszczyzny

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo Jezioro Białe w Okunince może zostać wyłączone z użytkowania turystycznego. Powodem jest pogarszająca się w zastraszającym tempie jakość wody.

Te niepokojące informacje znalazły się w raporcie o stanie gminy. Radny Andrzej Lis pytał wójta Dariusza Semeniuka, co zamierza uczynić, aby uratować jezioro, które bądź co bądź przynosi gminie spore dochody do budżetu, a poza tym promuje powiat włodawski.

– Jeszcze kilka lat temu woda miała pierwszą klasę czystości, a dziś ma już trzecią klasę. Za 2-3 lata woda może nie nadawać się do kąpieli – mówił Lis.

O tym, że jezioro ulega szybkiej degradacji, przekonywał też radny Dariusz Makarewicz. – W ubiegłym roku na jednym z gminnych kąpielisk mieliśmy wodę w stanie doskonałym, zaś na drugim w stanie dobrym. W tym roku na obydwu jest jedynie stan dobry.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Mętnieje perła Lubelszczyzny"

 1. I dobrze w końcu nie będzie przyjeżdżać tyle tego bydła, będzie można w spokoju ryby połowić 🙂

 2. Panie Wójcie, nie słuchać mędrców z Rady którzy dostali po 50 głosów w wyborach i mieszają na zasadzie im gorzej tym lepiej dla nich.

  • Dobre i 50 głosów to więcej niż wybór bez głosowania. A w czym wójt ma nie słuchać? żeby czystość nad jeziorem trzymać??? Treść Pańskiej wypowiedzi adekwatna do nicka.

 3. Jezioro Żółte

 4. Do anonima czego się nabrałeś że ci w oczech żóto

 5. Ale beka | 19 lipca 2019 at 16:39 |

  Tam gdzie pojawiają się brudasy należy być pewnym ,że powstanie syf .

 6. Dobra rada | 20 lipca 2019 at 20:58 |

  Proponuję Panie Wójcie postawić toi toje to zapewne po części rozwiąże problem bo ludzie przestaną z jeziora robić sobie toaletę.

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content