DOMINIKA JAGIEŁŁOWICZ wice MISTRZYNIĄ POLSKI FULL CONTACT !!!

W dniach 7-9 kwietnia 2017 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu. Wystartowało 178 zawodników z 55 klubów. Na imprezie nie zabrakło Dominiki Jagiełłowicz wraz z trenerem Sylwestrem Protas, Dominika w kategorii do 60 kg zaprezentowała się znakomicie, w pierwszym pojedynku wygrywając na punkty z zawodniczką z UKS Gorzów Wielkopolski, doprowadzając do liczenia w 3 rundzie. Dominika dotarła do finału Mistrzostw Polski gdzie jej pojedynek był wybrany do gali finałowej, a naprzeciwko niej stanęła Mistrzyni Polski full-contact i K-1 , medalistka Mistrzostw Świata, z którą Jagiełłowicz już w swojej karierze wygrała. Niestety w finale na punkty lepsza okazała się Weronika Szymczak z LZS Poprawa Siedlików. Miło było jednak słyszeć komentatorów walki – „Jeżeli chodzi o Włodawę no to pierwsze co przychodzi na myśl to te wschodnie polskie, lubelskie zapasy, a tu przyjeżdża kickboxerka rywalizować o złoty medal Mistrzostw Polski” . Z reszta nie pierwsza, to już czwarta Mistrzyni Polski z klubu MKS „Mechanik” Włodawa, i czwarta, która walczyła poza granicami kraju, Bośnia i Hercegowina, Irlandia, Hiszpania, Bratysława. Także mężczyźni, Szeged, Budapeszt.

Wszystko dzięki dotacjom z Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie które zauważyły postępy i wyniki, ale także dzięki dwóm prężnie działającym sponsorom Panu Wiesławowi Blicharskiemu firma budowlana HANDBUD Włodawa, Państwu Ryszardowi i Marii DROB, Restauracja, Hotel „DROB” Urszulin.

W ubiegłym roku Włodawski „Skorpion” zyskał również uznanie i został zauważony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki RP które dofinansowało wniosek w programie „KLUB”.

W klubie MKS „Mechanik” zajęcia prowadzi dwóch szkoleniowców Sylwester Protas -szkoleniowiec główny oraz Andrzej Wysokiński.

Walkę z gali finałowej można obejrzeć w internecie wpisując MP FC Jagiełowicz -Szymczak. Poniżej link i parę zdjęć. Gratulujemy.

Zmiana wielkości czcionki