Zapraszamy na spotkanie z Adamem Wiesławem Kulikiem

“Bug, rzeka pełna magii, nostalgii,
odgradza dwa całkowicie odmienne,
mimo pozorów bliskości, światy”…
A.W. Kulik

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Włodawie w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszają na literacko-filmową wędrówkę po bezdrożach Ściany Wschodniej z Adamem Wiesławem Kulikiem.

Spotkanie z Adamen Kulikiem, 25.04.17 r.

W programie wydarzenia, którego gospodarzem będzie 25 kwietnia 2017 r. od godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaplanowano:
– spotkanie z dokumentalistą, autorem telewizyjnych filmów edukacyjnych i książek reporterskich; w tym promowanej „Nostalgia Wschodu. Z biegiem Bugu”;
– projekcję reportaży filmowych z cyklu „Z biegiem Bugu” w reż. gościa spotkania realizowanych przez Lubelski Oddział Telewizji Polskiej dla TV Polonia i TVP3 Regionalna.

Gość włodawskiej publiczności czytelniczej – Adam Wiesław Kulik – zanurzony w historii kultur i religii pogranicza zabierze uczestników podróży literacko-filmowej w miejsca niezwykłe. Nie tylko na bezdroża, ale także w miejsca wydarzeń. Pokaże obiekty „którymi okolice rzeki obrosły na przestrzeni kilkuset lat”.

Publikacja “Z biegiem Bugu” (dostępna w Dziale Regionalnym włodawskiej książnicy) to, według Urszuli Rybak, kierownika Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie goszczącej A. Kulika w listopadzie 2016, piękna w treści i formie książka. To nie tylko relacja, reportaż z podróży, to piękna opowieść raz to z Bugiem w roli głównej, raz to z Bugiem w tle.To “powieść drogi” – jak mówi o niej sam autor.

Zapraszamy do podróży po Tej Drodze 25 kwietnia 2017 r.

Odjazd z Galerii „Na Parterze” Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie o godz. 17.00
BILET BEZPŁATNY!!!

Spedytor:
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej
Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Włodawie

Operator:
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

Przewodnik:
ADAM WIESŁAW KULIK

Małgorzata Zińczuk

MBP Włodawa

Skip to content