Cmentarny żarcik ożywił obrady

Radni miejscy, po dwumiesięcznej przerwie w obradach, byli wyposzczeni i zarzucili burmistrza lawiną interpelacji. Wiele z nich powtarza się do znudzenia: drogi, oświetlenie, bazar, tartak. Była jednak i nowa – moknięcie na komunalnym cmentarzu, bo kaplica nie mieści wszystkich uczestników pogrzebu. – Nigdy nie słyszałem, żeby tamtejsi lokatorzy skarżyli się na to – usłyszano w kuluarach od jednego z urzędników.

Interpelacje, wnioski i zapytania radnych zaczęła radna Renata Kapelko. Pytała m.in. o efekty złożonych projektów w ramach programu PL-BY-UA, o miejsca w przedszkolach, planowanej budowie zaplecza na stadionie oraz o moknących na cmentarzu.


Łucja Pamulska nawiązała do problemów komunikacyjnych w powiecie, apelując o przynajmniej jedne kurs do Woli Uhruskiej, Dubeczna czy Hańska oraz z Orchówka do szpitala. Zauważyła także konieczność naprawy ulic po zimie (konieczność tę zauważyli także niemal wszyscy inni radni) i zapytała o przyszłość placu po byłym tartaku.
Elżbieta Wołoszun zainteresowała się przyczyną podwyżki opłat za basen, o tv włodawską jako działalność WDK, odwołanie ws. odrzuconego wniosku na rewitalizację miasta oraz plany przeniesienia szkoły muzycznej do budynku po wygaszanym PG nr 1.
Waldemar Kazuro nazwał skandalem prowadzony remont ul. Żeromskiego, zaś Jerzy Łagodziński zapytał, czy będzie remont kanalizacji ulic Tysiąclecia i Korolowskiej.
Krzysztof Flis ponownie nawiązał do zdewastowanego przystanku przy al. JP II i przy byłej jednostce wojskowej. Pytał też o wycinkę drzew w mieście i plany MOSiR-u względem Okopca. Radny zauważył że składowane są w mieście bez zabezpieczenia resztki materiałów budowlanych.

Dalszy ciąg wiadomości mogą Państwo znaleźć na łamach Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Cmentarny żarcik ożywił obrady"

 1. Brak solarów, fotowoltaiki, remontu czworoboku, ekonomicznej strefy, remontów szkół, nowych zakładów pracy, termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Liczą się tylko PROPAGANDA i Kłamstwa.

 2. Poczytaj wywiad z wodzirejem, to zobaczysz co zrobił w mieście. Same sukcesy, zero niepowodzeń, jeżeli coś jest nie tak to wina poprzednika, wręcz wniósł on kaganek oświaty i kultury, i wychodzi, że gdyby nie on to do dziś Włodawa żyłaby jak w filmie “Konopielka”.
  Co do żarciku, to widać na jakim poziomie są ludzie wodzireja.

 3. Czerwone nieuki i tyle w tamcie. Studia za pieniądze.

 4. “Cmentarnym żarcikiem” a raczej ponurym żartem ze wszystkich odwiedzających ten cmentarz jest dojście do niego. Od lat radni naszego Miasta udają, że wszystko jest ok a dojście trawniczkiem usłanym kupami psów jest najlepszym z możliwych i ekologicznym, na dodatek

 5. Interpelacja Pani Radnej to strzał kulą w płot bo akurat wszystkie wymienione miejscowości mają połaczenia z włodawą i ze szpitalem też i to nie tylko po jednym połaczeniu.

 6. Komedianci

 7. To najgorsza rada od lat, a bywały różne 😉 Ulica Partyzantów i dookoła Czworoboku rozwalone totalnie, a ci się chwalą kasą na remont ul. Reymonta i Żeromskiego. Czy oni widzą co się w mieście dzieje, czy tylko dietę przytulają ???

 8. Ponoć Prezes i Wiceprezes MPGK(stołek obsadzony przez Łągwe za kadencji Musyńkskiego) łącznie zarabiają ponad 21 tys. miesięcznie. Z nagrodami to pewnie wyjdzie 250 tys. rocznie. Czy to prawda? bo ponoć jest o tym artykuł w aktualnym wydaniu Nowego Tygodnia. Jeśli tak…. to skandal, ludzie we Włodawie muszą żyć za 1,5 zł. Decyzję w tej sprawie musiał podjąć ich kolega partyjny z SLD Muszyński. PARTYJNIACTWO !!!!

 9. Muchyński łatwo rozdaje pieniądze dla swoich partyjnych kolesiów, których pozatrudniał w urzędzie i jednostkach podległych. Ci w podzięce piszą słodkie komentarze na Fb i obrażają komentujących na elbi.

 10. Tanie miasto praca dla swoich.

 11. 13 tysięcy pensji dla Prezesa MPGK we Włodawie! Przecież to pensja warszawska, chyba dostosowana też do warszawskich cen za ciepło ;-), ale ludzie kochani większość zarabia WŁODAWSKIE pensje i jak tu żyć PANIE PREZESIE, jak żyć?

 12. JEDNAK TO PRAWDA. WODZIREJ I JEGO DWÓR BALUJĄ ZA PUBLICZNE

 13. recycling.siba.nl | 1 lipca 2017 at 06:26 |

  When you see yourself hitting a wall because exact same walk from hall it might
  be tremendous. When you are realizing that it could take
  hours and hours to sort through piles of old papers, boxes upon boxes, books, phone books, your crib from 19?? http://www.recycling.siba.nl/ActivityFeed/MyProfile/tabid/295/UserId/22767/language/nl-NL/Default.aspx

 14. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki