Co dalej z oddziałem dziecięcym?

Rozpatrzenie petycji w sprawie przywrócenia oddziału dziecięcego we włodawskim szpitalu było głównym punktem nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu we Włodawie.

Dyskusję rozpoczął radny Wiesław Holaczuk, który pytał, czy inicjatorzy akcji otrzymali zaproszenie na sesję. Interesowały go również działania dyrekcji szpitala zmierzające do ponownego uruchomienia oddziału dziecięcego.

– Zaproszenia nie zostały wysłane do inicjatorów akcji. Nie ma takiego obowiązku. Informacje o sesji były podane do wiadomości publicznej. Każdy zainteresowany może wziąć w niej udział – tłumaczył przewodniczący rady powiatu Romuald Pryll.

 Na drugie pytanie odpowiedziała dyrektor SPZOZ we Włodawie Teresa Szpilewicz. Przypomniała, że na zamknięcie oddziału dziecięcego złożyły się: brak kadry, choroby lekarzy i pandemia.   

 – Aby uruchomić ponownie oddział dziecięcy, musimy mieć zapewniony dyżur całodobowy. Niestety, nie ma kto go pełnić. Brakuje również pielęgniarek. Zwróciłam się z pismem do wszystkich lekarzy lokalnych, jednak pozostało ono bez odpowiedzi. Dlatego też prowadzę rozmowy z lekarzami z Ukrainy. Rozmowy trwają cały czas, ale na ten moment żaden z medyków nie zdecydował się na podjęcie pracy – wyjaśniła pani dyrektor. Podkreśliła, że zgoda wojewody na zawieszenie oddziału dziecięcego obowiązuje do grudnia tego roku i zapewniła, że przez cały czas podejmuje starania, by w tym termie mógł znowu zacząć funkcjonować.

 Wyjaśnienia dyrektorki nie zadowoliły radnego Holaczuka.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Co dalej z oddziałem dziecięcym?"

  1. Na stronie starostwa zabrakło zaproszenia na tą sesję. Dyrektorka kłamie twierdząc że rozmawiała z lokalnymi lekarzami! Pielęgniarki z oddziału dziecięcego wciąż są tylko że na innych oddziałach. Dosyć tych bzdur i bełkotu!!!!

  2. chamstwo i obłuda kobity jest porażająca. I wszystko to za przyzwoleniem starostwa i zarządu

  3. Psl-owcy rozliczymy Was przy urnach

  4. Co jeszcze zlikwiduje PSL w powiecie…PKS padł, oddział dziecięcy padł..

  5. zlikwidować ten pseudo powiat !

  6. Dlaczego ma nie korzystać ? Chętnie z tego zrezygnuję, ale tylko wtedy gdy nie będę na to płacił moich podatków.

  7. starosta nie wiadomo czemu trzyma na stołku dyrektora kobitę bez skrupułów i nie mającą pojęcia w funkcjonowaniu szpitala. Kobita lody nakręciła w 2011 wtedy wywalili ją dyscyplinarnie z publicznej funkcji . Teraz na zadupiu włodawskim przytulił ją kolega partyjny PSL i nadal lody kręci. Zamyka po kolei oddziały : dziecięcy, intensywna zobaczymy co w następnej kolejności . Ale wedle władzy panującej w powiecie wszystko jest OK

  8. PKS rozwalił PIS do spółki z PSL.

  9. skierować na kurs kierowania traktorem i w pole – bo kierować szpitalem nie potrafi

  10. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarzZmiana wielkości czcionki