Co dalej z oddziałem dziecięcym?

Rozpatrzenie petycji w sprawie przywrócenia oddziału dziecięcego we włodawskim szpitalu było głównym punktem nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu we Włodawie.

Dyskusję rozpoczął radny Wiesław Holaczuk, który pytał, czy inicjatorzy akcji otrzymali zaproszenie na sesję. Interesowały go również działania dyrekcji szpitala zmierzające do ponownego uruchomienia oddziału dziecięcego.

– Zaproszenia nie zostały wysłane do inicjatorów akcji. Nie ma takiego obowiązku. Informacje o sesji były podane do wiadomości publicznej. Każdy zainteresowany może wziąć w niej udział – tłumaczył przewodniczący rady powiatu Romuald Pryll.

 Na drugie pytanie odpowiedziała dyrektor SPZOZ we Włodawie Teresa Szpilewicz. Przypomniała, że na zamknięcie oddziału dziecięcego złożyły się: brak kadry, choroby lekarzy i pandemia.   

 – Aby uruchomić ponownie oddział dziecięcy, musimy mieć zapewniony dyżur całodobowy. Niestety, nie ma kto go pełnić. Brakuje również pielęgniarek. Zwróciłam się z pismem do wszystkich lekarzy lokalnych, jednak pozostało ono bez odpowiedzi. Dlatego też prowadzę rozmowy z lekarzami z Ukrainy. Rozmowy trwają cały czas, ale na ten moment żaden z medyków nie zdecydował się na podjęcie pracy – wyjaśniła pani dyrektor. Podkreśliła, że zgoda wojewody na zawieszenie oddziału dziecięcego obowiązuje do grudnia tego roku i zapewniła, że przez cały czas podejmuje starania, by w tym termie mógł znowu zacząć funkcjonować.

 Wyjaśnienia dyrektorki nie zadowoliły radnego Holaczuka.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Co dalej z oddziałem dziecięcym?"

 1. Na stronie starostwa zabrakło zaproszenia na tą sesję. Dyrektorka kłamie twierdząc że rozmawiała z lokalnymi lekarzami! Pielęgniarki z oddziału dziecięcego wciąż są tylko że na innych oddziałach. Dosyć tych bzdur i bełkotu!!!!

 2. chamstwo i obłuda kobity jest porażająca. I wszystko to za przyzwoleniem starostwa i zarządu

 3. Psl-owcy rozliczymy Was przy urnach

  • A pozniej znowu bedziesz skamlał, że Ciebie do koalicji nie wzięli.

  • Tylko do tego czasu, czyli dwa lata czy szpital wytrzyma?

  • Brawo Panie Starosto, robi Pan swoje, wolimy skromniej ale uczciwiej. Na opozycji z włodawskiego pisu już się poznaliśmy (oczywiście jest kilku – normalnych). Może i daliby Panu z rządu parę złotych na drogi, na hospicjum – 30 lat budowane i na szpital za odpowiednią uległość ale wiem że i tak Pan sobie poradzi pomimo nieprzychylnych ludzi. Dobrzy i rzetelni ludzie działają ponad podziałami i zawsze będą górą, pieniacze krytykują i wyśmiewają. Czy jakikolwiek członek włodawskiego pisu pomimo różnicy politycznej, pomógł w załatwieniu środków na szpital ,drogę, myślę że nie , a czy miał taką możliwość ? Krytykować łatwo a przecież to jest nasze miasto i nasz powiat.

   • Nie podlizuj się. Wiecznie uśmiechnięty tylko obiecuje a niestety nie realizuje. Wiem co mówię. Znam to z doświadczenia.

    • Daliby by Panu parę złoty piszesz hehe Klakierze za dychę,to nie są pieniądze dla tego Pana tylko dla mieszkańców powiatu!To nie jest gra o to kto kogo i kto z kim ale walka toczy się o zdrowie, często i życie mieszkańców!Dobry samorządowiec zrobi wszystko żeby żyło się ludziom tu dobrze!Nieważne skąd

 4. Co jeszcze zlikwiduje PSL w powiecie…PKS padł, oddział dziecięcy padł..

 5. zlikwidować ten pseudo powiat !

  • Nie winien powiat a ludzie. W sąsiednim chełmskim “zielony” starosta dogadał się z partią rządzącą. Włodawski wybrał lojalność do zarządu z jednoczesnym “pluciem” i “skamlaniem” o pomoc z innych źródeł niż rządowych. Mamy efekt. Pieniędzy, jak na lekarstwo i krytyka wyborców. Szkoda, że interes partyjny jest nadrzędny niż społeczny. Politykę wiecznie uśmiechniętego odczuwa nie władza ale jednostki podległe powiatowi. Szpital źle zarządzający czy drogi, które nie są remontowane, jak w okolicach Chełma.

   • Nie potrzeba nam pisowskiej łaski.

    • Zwykli ludzie mają gdzieś politykę ;pis czy po lub psl .Dla zwykłych ludzi i ich rodzin liczy się np pomoc, którą mogą szybko uzyskać w regionie i nie muszę jej szukać w innych miastach.Dla NICH tych wielkich upolitycznionych samorządowców liczy się co innego ;kasa,układy i kolesiostwo.Zaraz za tym zwykły człowiek z regionu.

    • W takim razie mam nadzieje nie korzystasz z 500+ i bonów turystycznych bo inaczej jesteś obłudnikiem.

    • to potem nie płacz w mediach że kasy nie dostałeś i nie odstawiaj szopki z jakimiś durnymi listami do Niemiec, Mniej polityki więcej pracy dla lokalnej społecznośici. Jest co robić!

 6. Dlaczego ma nie korzystać ? Chętnie z tego zrezygnuję, ale tylko wtedy gdy nie będę na to płacił moich podatków.

 7. starosta nie wiadomo czemu trzyma na stołku dyrektora kobitę bez skrupułów i nie mającą pojęcia w funkcjonowaniu szpitala. Kobita lody nakręciła w 2011 wtedy wywalili ją dyscyplinarnie z publicznej funkcji . Teraz na zadupiu włodawskim przytulił ją kolega partyjny PSL i nadal lody kręci. Zamyka po kolei oddziały : dziecięcy, intensywna zobaczymy co w następnej kolejności . Ale wedle władzy panującej w powiecie wszystko jest OK

  • Jak nie wiadomo czemu? Po linii partyjnej i znajomości. Póki on będzie i będzie ona. Jeszcze dwa lata. Tylko szkoda szpitala dla nieudolnej władzy.

 8. PKS rozwalił PIS do spółki z PSL.

 9. skierować na kurs kierowania traktorem i w pole – bo kierować szpitalem nie potrafi

 10. Rada siedzącą po prawej stronie kamery na sali starostwa nadaje się do wymiany za brak chęci ponownego otwarcia oddziałów w naszym szpitalu. Za co diety bierzecie.? Emeryci na wypoczynek. Dyrektor szpitala to jakaś pomyłka. Przyjechała z zewnątrz i rządzi, źle rządzi

  • Taki mądry starosta ją wsadził, rzeczoznawcę. Do kogo pretensja, jak wybiera się nieudolnych radnych i władzę powiatu.

 11. Winne PSL ale bez wsparcia SLD już dawno byłby zmiany dyrekcji w szpitalu.

 12. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content