Wychodzi na to, że Włodawa zerem

Ulice, most na Włodawce, przyszłoroczne plany oraz rozpadający się ratusz – to główne tematy interpelacji, wniosków i zapytań radnych zadawanych podczas sesji Rady Miejskiej we Włodawie. Brylował radny opozycji Erazm Meniów, który tak podsumował całość wizerunku miasta: – Wychodzi na to, że jesteśmy zerem.

Interpelacje zaczął radny Krzysztof Flis. Mówił o pełnym wody drewnianym moście na Włodawce, nieładzie wokół muszli koncertowej, dzikim wysypisku przy ul. Żeromskiego i dziurawych chodnikach. Interesowała go też przyszłość walącego się ogrodzenia przy MOSiR-ze, przeciekającego dachu na PG nr 1, zrujnowanego placu zabaw przy SP nr 3, a także kwestia „rekompensaty” dla SP nr 3 za kilkumiesięczne wynajmowanie swoich pomieszczeń dla szkoły muzycznej. Chciał także choinki w centrum miasta. Elżbieta Wołoszyn interesowała się sprawą wynajmowania sal – MOSiR-u dla emerytów i ratusza dla lewicy. Czy to było bezpłatnie? Prosiła też o przegląd stanu zadrzewienia w mieście. Joanna Szczepańska zauważyła brak pojemnika na śmieci na placu targowym oraz kwestię przygotowania miasta do opieki nad dziećmi z niepełnosprawnością sprzężoną. Mirosława Dynkiewicz apelowała o pilny remont chodnika przy ul. Rynek od strony południowej. Interesował ją też stan zatrudnienia podczas tej kadencji – ile osób burmistrz zatrudnił. Wytknęła, że tak mało radnych uczestniczy w uroczystościach państwowych. Z kolei ignorancją zupełną nazwała niepowiadomienie burmistrza przez prezesa MPGK Krzysztofa Kota o planowanej podwyżce cen ciepła. Radny Jerzy Łagodziński zauważył, że ratusz się sypie, a to wizytówka miasta. Lucjan Gąsiorowski mówił o „powinności” uczestniczenia w świętach państwowych także pracowników ratusza. Najdonośniejszej grzmiał jednak radny Erazm Meniów. Zaczął od zaśmieconego parku, pełnego butelek i nieczystości. Pytał następnie o budżet obywatelski i plany remontu muszli koncertowej oraz o dokumentację techniczną remontów ulic. Interesowała go też sprawa braku współpracy z powiatem, co do remontu ulic Korolowskiej, 1000-lecia i Długiej. Pytał o remont wodowskazu na Bugu oraz kwestię przedostatniego miejsca Włodawy w rankingu miast Lubelszczyzny przyjaznych biznesowi. – Niemal wszędzie w punktacji mamy tam zero. Wychodzi na to więc, że jesteśmy zerem – mówił roztrzęsiony. Zaproponował także, aby jednak reaktywować tartak – za pieniądze, które uda się pozyskać z działki, na której on kiedyś był.

Dalsza część wiadomości znajduje się na stronie NowyTydzień

1 Komentarz do "Wychodzi na to, że Włodawa zerem"

 1. Przystanek przy ul. Chełmskiej jest ok. Ludzie się przyzwyczaili. Po co mieszać. Jedynie pozwolić jeździć ul. Chełmską wszystkim autobusom /busom/ o dmc. powyżej 3,5t. Busy nie musiałyby zawracać na ulicy. To niebezpiecznie i niewygodne.

 2. Niech już te kilka groszy podwyższy | 30 listopada 2015 at 19:32 |

  tylko niech nie wyłącza ciepła jak dziś!

 3. A co z zapaskudzonym przez Gawrony i psy parkiem panie Erazmie niech Pan walczy brawo nareszcie się ktoś upomnial o park

 4. Szok, to miasto rzeczywiście “zejdzie” niedługo do poziomu zerowego skoro i radni, i przewodnioczący sld zajmują się na sesji tak błachymi tematami, które można rozwiązać na komisjach, a nie bić piasnę na sesji zamiast zająć się poważnymi tematami mającymi wpływ na rozwój gospodarczy miasta. Może przewodniczący rozwinie temat galerii i innych swoich radosnych pomysłów. Ta sesja po raz kolejny pokazała, ze “Móchyński” nadaje się tylko na przewodniczącego SLD, a rok jego rządów jest rokiem straconym, który będzie miał tez wpływ na rok 2016.

 5. Dlaczego nic nie mówi,albo prawie nic, o tym że ludzi spalają w piecach domów jednorodzinnych: plastyk, butelki plastykowe, folię. Szanowni Radni powinni zająć się tym w końcu. Bo tu się nie da wytrzymać. Ciemnota zamiast szanować, że żyje w rejonie o czystym powietrzu, to przez swoją głupotę psuję to!!!

 6. mieszkanka | 1 grudnia 2015 at 00:21 |

  A cóż ten Pan Erazm taki teraz głośny niech sobie przypomni co On zrobił kiedy sprawował władzę we Włodawie.Mieszkańcy nie mogą sobie przypomnieć,ale co tu pamiętać WIELKIE NIC.

 7. Sukces władzy to zatrudnianie swoich

 8. WIELKIE NIC dla miasta, to zrobił bezpartyjny przez rok swojej działaności, skorzystali jedynie jego działacze co widaćw MPGK i Urzędzie Miasta, MOSiRze i innych podległych jedostkach. Ponadto czytając założenia do budżetu widać, że nie ma on żadnego pomysłu na to by miasto odżyło gospodarczo, jedynym jego pomysłem są imprezy, ale to tylko wszystkich utwierdza, ze ksywka wodzirej jak najbardziej pasuje do niego.

 9. Andrzej nie denerwuj się i wyluzuj łechtaczkę ….

 10. Wszyscy ci radni to jeden wielki erazm.Niech sami posprzątają w parku i mieście skoro chcą zaistnieć.Niech przeznaczą swoje diety na naprawę ulic to przynajmniej byłby z nich jakiś pożytek.

 11. stary włodawiak | 1 grudnia 2015 at 20:08 |

  Ja nie rozumiem dlaczego wszyscy tak ciągle krytykują jego wysokość burmistrza.Przecież sztandarowa obietnica dot. rewitalizacji Czworoboku została zrealizowana.Ciągle łatane dziury w asfalcie zastąpiła elegancka kostka brukowa.Na chodnikach wokół niego ludzie już nie wykręcają nóg na wybrzuszonych starych płytach chodnikowych.Stare betonowe i nie pasujące do otoczenia słupy zastąpiono stylowym oświetleniem.A nowa idealnie wkomponowana w otoczenie zieleń budzi podziw nie tylko mieszkańców , ale i przyjezdnych.A to , że od czasu do czasu trochę porejwodzi -no przecież jest burmistrzem , a to zobowiązuje…

 12. mieszkanka | 1 grudnia 2015 at 23:02 |

  Włodawa zerem została za poprzednich burmistrzów kiedy to likwidowali zakłady pracy a było ich we Włodawie dużo .przypomnijcie sobie ci co narzekają gdzie po paczki od Św Mikołaja chodziliście tam właśnie wasi rodzice pracowali.Dzisiaj co chcecie żeby otworzyć od nowa np.Mleczarnię Firmę Las Garbarnię Tartak GS PZGS i wiele wiele innych.A zobaczycie jeszcze co zrobi PIS w jaki sposób będzie zatrudniał swoich w kraju już to widać.

 13. Ależ z tego Wiesława, to wizjoner, jego kompetentność widać na każdym kroku, tu odremontwany czworobok, tutaj stworzony budżet obywatelski, w urzędzie codzienne wizyty nowych firm chcących otworzyć swoje fabryki w specjalnej strefie ekonomicznej, w jednostkach podległych są zatrudniani ludzie bez powiązań politycznych, którzy są najlepsi z najlepszych, a do tego ma jeszcze czas by prowadzić imrezy artystyczne w mieście. Wieslawie jesteś wielki!

 14. Dziękuję, naprawdę nie trzeba było.

 15. A na jakie projekty będą składane wnioski w najbliższych naborach ?

 16. jakzwałtakzwał | 4 grudnia 2015 at 18:45 |

  Drodzy z Elbi, dlaczego z uporem maniaka piszecie tytuły z błędami? Po jakiego grzyba są tam wielkie litery, czyśta do szkoły nie chodziły? To wygląda analfabetycznie i tak o Was świadczy!!!!!!

 17. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki