Wojsko już się instaluje w miasteczku kontenerowym we Włodawie

Powstaje kontenerowe miasteczko dla żołnierzy wspierających funkcjonariuszy Straży Granicznej w ochronie granicy. Ma w nim zamieszkać około 500 osób.

Do tej pory żołnierze byli zakwaterowani w obiektach samorządowych lub pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych nad Jeziorem Białym.

– Do pewnego stopnia dla gospodarzy tych obiektów była to forma rekompensaty za uciążliwości wynikające z wprowadzenia stanu wyjątkowego – mówi mjr Przemysław Lipczyński, rzecznik prasowy 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. – Przeprowadzenie żołnierzy do miasteczka kontenerowego ułatwi nam całą związaną z ich utrzymaniem logistykę. Nie trzeba już będzie zabierać ich z różnych miejsc, po czym odwozić. Pozbędziemy się też problemu dowożenia posiłków w różne miejsca. Wszystko będzie skoncentrowane w obrębie miasteczka.

Kolejne transporty wkrótce

Jako pierwsze do Włodawy dotarły kontenery sanitarne. Wkrótce będą kolejne transporty. Jednocześnie trwają tam prace związane z oczyszczeniem terenu oraz instalowaniem przyłączy energetycznych, wodnych i kanalizacyjnych.

Nie wiadomo na jak długo wojsko pozostanie we Włodawie.

– Pozostaniemy tak długo, jak będzie to konieczne – mówi mjr Lipczyński. – Jeśli tak jak teraz SG będzie potrzebowała naszej pomocy to ją otrzyma.

Lipczyński podkreśla, że wojsko w powiecie i samej Włodawie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem. Nie tylko ze strony miejscowych samorządowców, ale też samych mieszkańców.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Wojsko już się instaluje w miasteczku kontenerowym we Włodawie"

  1. Głupota była likwidacja jednostki we Włodawie 20 lat temu!!! Był gość co jedynym kiwnieciem palca mógł ją uratować od likwidacji, ale tamtejszym wladzom miasta nie była ona potrzebna. Ogarnijcie trochę to miejsce na tej jednostce gdzie mają stacjonować, niech to jakoś wyglada

  2. Tylko niestety Włodawa nie miała księdza Puzona, jak miał Hrubieszów aby Jednostka Wojskowa została uratowana.

  3. Właśnie chodzi o niego…

  4. Katoliccy szamani w Polsce decyduja o rozmieszczeniu wojsk. jprdl….

    • Co ci księżą przeszkadzają, miał układy załatwił. A tak w ogóle sam możesz jeszcze potrzebować kościół i księdza.

  5. rezerwista | 7 lutego 2022 at 19:48 |

    Jednostka wojskowa powinna wrócić w te strony jak najszybciej.Miejscowa władza niezbyt chętnie jednak zabiega w tej sprawie,a doskonałym punktem do stworzenia jednostki wojskowej było by miejsce po byłym zakładzie garbarskim w Orchówku.Znakomite położenie,budynki,wielkie hale,linia kolejowa,aż się prosi o zagospodarowanie.

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content