Włodawski szpital to nie wyjątek

– Jeżeli ktoś myśli, że tak łatwo znaleźć lekarza pediatrę do szpitala, to jest w bardzo głębokim błędzie i nie wie o czym mówi – twierdzi Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa, gdzie od 1 lipca w miejskim szpitalu będzie zamknięty oddział dziecięcy.

Od ponad tygodnia trwa akcja zbierania podpisów we Włodawie pod reaktywacją oddziału dziecięcego w SPZOZ. Inicjatorzy akcji zebrali już setki podpisów poparcia dla tej inicjatywy. Przy okazji oskarżają dyrektor włodawskiego szpitala o nieudolność i nie przyjmują do wiadomości faktu, że lekarzy pediatrów brakuje w całej Polsce.

Wbrew pozorom sytuacja nie jest tak łatwa i prosta jak się wydaje protestującym. Boleśnie przekonały się o tym dziesiątki szpitali na Śląsku i Dolnym Śląsku, gdzie po kolei od co najmniej dwóch lat zamykane są oddziały dziecięce tamtejszych szpitali. I tak naprawdę jedynym powodem jest brak personelu. Kłopot ten dotknął również miejski szpital w Zamościu, który jako jedyny w tym mieście ma oddział dziecięcy. Ma jeszcze, ale już od 1 lipca do co najmniej 30 września będzie on zamknięty. – Wystąpiliśmy do wojewody lubelskiego z prośbą o zgodę na zawieszenie funkcjonowania oddziału od 1 lipca do 30 września 2021 r. w związku z tym, że nie mamy kadry lekarskiej, która zapewni ciągłość funkcjonowania oddziału i bezpieczeństwo przebywających tam pacjentów – wyjaśniał w Radiu Lublin Mariusz Paszko, prezes spółki miejskiej Zamojskiego Szpitala Niepublicznego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Włodawski szpital to nie wyjątek"

 1. Zacznijcie od zgody na przyjęcie warunków pediatrów a nie od warunków na których pediatrów zatrudnicie.

 2. zażenowany | 3 czerwca 2021 at 09:00 |

  Żałosne tłumaczenia. Wszędzie jest źle to czemu u nas ma być dobrze? Porażająca logika! Zamiast szukać lekarzy Pan Starosta chwali się…..wizytą na poczcie! Bareja by lepiej tego nie wymyślił. Wytrzymajmy jeszcze dwa lata i wybierzmy Starostę, który będzie bardziej kompetentny!

 3. A gdzie się podziewa Eduardo specjalista od ratowania szpitala a gdzie Tomaszek? Panowie że PSL nic nie robi w sprawie szpitala to wynika z układu. ale wy ? Czy tylko stać was tylko na wyciąganie ręki co miesiąc po kasiorkę.

  • PESEL nic nie robi bo to wynika z układu? Możesz rozwinąć? Czyli co specjalnie tak robią?

 4. Hej Zaniu, Muszyńskiemu już odpuściliście w tym waszym ujadaniu ratlerków. Czyżby transfer roku już był dogadany? Już dzielicie razem z Holim skórę na niedźwiedziu?

  • Ty się lepiej człowieku weź do roboty a nie wypisujesz głupoty na internecie. Za coś bierzesz niemałe pieniądze a szpital jaki jest każdy widzi. Mniej politykowania więcej uczciwej rzetelnej pracy!Pogoń też swojs koleżankę bo jak się sytuacja nie zmieni ludzie za dwa lata pogonią Ciebie! I nawet Walduś nie będzie w stanie Ci pomóc! Twój czas dobiega końca. Pogódź się z tym ale na koniec zrób coś dobrego i otwórz oddział dziecięcy.

 5. Katarzyna | 8 czerwca 2021 at 06:09 |

  Za dwa zamknięte oddziały rozliczymy was przy urnach!!!

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.