Włodawianie będą tankować taniej

W tegorocznym planie inwestycyjnym Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej założono utworzenie miejskiej stacji paliw. Plan ten ma być zatwierdzony w lutym przez radę nadzorczą spółki. Jeśli wszystko pójdzie zgonie z planem, to pod koniec grudnia włodawianie będą mogli tankować taniej.

– Jest to inwestycja bardzo wyczekiwana przez mieszkańców naszego miasta i chcielibyśmy zrealizować ją jak najszybciej. W lutym rada nadzorcza zaopiniuje plan inwestycyjny i niezwłocznie przystąpimy do procedury przetargowej. Chcemy to wykonać na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Przeprowadziliśmy już wstępne analizy kosztów i wszystko wskazuje na to, że stację paliw wybudujemy znacznie taniej niż zakładaliśmy. Wstępne koszty liczyliśmy na ponad 2 mln zł, a być może nawet miliona nie będzie nas to kosztowało. Jest to nasze priorytetowe zadanie, bo chcielibyśmy, aby włodawianie mogli tankować taniej już przed końcem grudnia, a najpóźniej na początku przyszłego roku – tłumaczy burmistrz Wiesław Muszyński.

Miejska stacja paliw powstanie na bazie istniejącej stacji przy ulicy Żołnierzy WiN, która służy wyłącznie MPGK. Zostanie rozbudowana. Powstanie również stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Włodawianie będą tankować taniej"

  1. Brawo burmistrz! Niech monopoliści dostaną po nosie. Skandal aby we Włodawie litr benzyny był aż o 30 groszy droższy niż w Lublinie, Chełmie a nawet Parczewie.

  2. Anonimus | 3 lutego 2021 at 09:53 |

    Ostatnio jadąc do Lublina spojrzałem na tablicę z ceną w ORLEN-ie i zdębiałem. 5,23 zł za 98. Na trasie cena paliwa trzymała się w zakresie 5,13 – 5,16 zł za 1L. A w Lublinie aż dostałem po mor….. jak zobaczyłem ile kosztuje 98 przy FELICITY – 4.63 zł za 1L. Można. Oby panie burmistrzu stacja powstała jak najszybciej bo ci dwaj monopoliści będą z nas zdzierać ile mogą.

  3. A ja mam w nosie tych włodawskich “monopolistów”. Tak się składa, że ostatnio co jakiś czas muszę być wyjeżdżać, tankuje więc poza miastem. A we ostatnio we Włodawie? Już nie pamiętam kiedy!

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content