Starosta poprosił Niemców o pomoc i dostał. Pieniądze także z ministerstwa i od wojewody

Pięć nowych respiratorów dostarczono wczoraj do szpitala we Włodawie. To efekt apelu o pomoc w walce z pandemią, który włodawski starosta wystosował do ambasadora Niemiec.

Sprzęt medyczny i płyny do dezynfekcji przyjechały z Niemiec wczoraj rano. To pomoc władz Saksonii dla włodawskiego szpitala.

– Dostaliśmy pięć nowoczesnych, nowych respiratorów na gwarancji. Do tego 75 pulsoksymetrów i 1500 litrów płynów do dezynfekcji – cieszy się Andrzej Romańczuk, starosta włodawski. – Wszystko jest już w szpitalu i będzie służyło naszym pacjentom. To dla nas bardzo duże wsparcie – podkreśla.

Do sprzętu medycznego włodawski samorząd nie dołożył ani złotówki. Strona niemiecka zapłaciła także za transport.

W listopadzie ubiegłego roku starosta włodawski poprosił ambasadora Niemiec o pomoc w walce z Covid-19.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 komentarz "Starosta poprosił Niemców o pomoc i dostał. Pieniądze także z ministerstwa i od wojewody"

  1. Pomoc ze strony wojewody i ministerstwa to wynik tego, że szpital we Wlodawie został uznany za szpital cowidowy. I tutaj prośby starosty nie miały żadnego znaczenia. Wszystkie szpitale tego typu dostały taką pomoc, a nawet większą. Oczywiście redaktorzyna Zakrzewski jako pracownik starostwa ( pewnie dostaje nagrody od starosty za wierną służbę) wszystko przypisuje działaniom starosty jak np. doprowadzenie kolei do Włodawy.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content