Włodawa jak Wrocław – będzie kolejny mural. W mieście coraz bardziej kolorowo

W nadbużańskim miasteczku powstanie kolejny mural. To w ramach projektu realizowanego przez Lokalną Grupę Działania – Stowarzyszenie „Poleska Dolina Bugu”. Włodawski ratusz na malowidło nie wyłoży ani grosza.

– Moja siostra mieszka i pracuje we Wrocławiu. Tam jest mnóstwo murali, głównie na starych kamienicach. Dzięki nim budynki odzyskują dawny blask. Ładnie to wygląda, przypuszczam też, że kosztuje dużo mniej niż nowa elewacja – usłyszeliśmy od pana Rafała, przedsiębiorcy z Włodawy. – Jestem za tym, by murali było we Włodawie jak najwięcej – dodaje.

Jeden powstanie na pewno dzięki współpracy magistratu z Lokalną Grupą Działania.

– Przystąpiliśmy do projektu realizowanego przez stowarzyszenie. Projekt zakłada wykonanie murali promujących obszar, na którym działa “Poleska Dolina Bugu”, w oparciu o potencjał przyrodniczy, turystyczny i kulturowy – tłumaczył podczas ostatniej sesji rady miasta burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

W każdej gminie, która przystąpi do projektu, powstanie mural o wymiarach 40 metrów kwadratowych.

– Zaproponowaliśmy, żeby włodawski malunek powstał na ścianie szkoły muzycznej, chodzi o zachodnią elewację, to ta duża, pusta ściana od strony przedszkola – tłumaczył burmistrz.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Włodawa jak Wrocław – będzie kolejny mural. W mieście coraz bardziej kolorowo"

  1. Dziury na ulicy Słowackiego “zalepcie” obok SM a nie murale

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content