Włodawa coraz mniej zielona. “Wnioskowali o to sami mieszkańcy”

Mieszkańcy miasta, którzy sprzeciwiają się bezmyślnemu przycinaniu drzew, obawiają się, że drogowcy i władze spółdzielni mieszkaniowej unikną kar.

Piły poszły w ruch w listopadzie ub. roku i w styczniu. Na wniosek Zarządu Dróg Powiatowych i Włodawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z drzew zostały kikuty.

Mieszkańcy miasta, którzy wówczas podnieśli o to larum, właśnie otrzymali zleconą przez burmistrza opinię dendrologiczną w tej sprawie. Wynika z niej, że żadne z drzew przyciętych wówczas drzew nie zostało zniszczone, a korony przycięto tylko w 30 proc.

– To nieprawda. Większość drzew straciła ponad 50 proc. korony, co wedle prawa jest już zniszczeniem drzewa i podlega karze – mówi Beata Gałan, która wraz z gronem przyjaciół od lat zabiega o ochronę miejskiej zieleni. – Czytając ten dokument odnoszę wrażenie, że dotyczy on innych drzew niż te, o które się upomnieliśmy.

„Pielęgnacyjne zabiegi” zostały wykonane niezgodnie ze sztuką ogrodniczą także według organizacji, które stanęły po stronie oburzonych mieszkańców Włodawy: Fundacji EcoRozwoju, Rady Kultury Przestrzeni przy prezydencie miasta Lublin, Strefy Zieleni, Partii Zieloni, Pracowni Zielona Metamorfoza czy dendrologa Jakuba Dolatowskiego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Włodawa coraz mniej zielona. “Wnioskowali o to sami mieszkańcy”"

 1. Marionetka jako absolwent szkoły leśnej nie ma też pojęcia o tym jak można przycinać drzewa?

 2. ex-włodawianin | 19 listopada 2018 at 21:16 |

  Ptaki srają – Źle,
  Sokół czy coś tam innego lata – Źle bo go ku**a nie widać (lornetkę se kup)
  Przycięli drzewa – Żle bo ptaki nie maja gdzie srać
  Ptaki nie srają – Żle
  Oto dlaczego młodzi ociekają z Włodawy, bo maja dosyć prowincjonalnego piekiełka.
  Frustratów, niespełnionych działaczy, przegranych polityków i całego tego g….

 3. Marionetka znowu zabłysnął swą wiedzą.

 4. No no właśnie ptaki srają ale też srają jeże , niech miasto coś zrobi by jeże nie srały !!!
  Fontazia Bareji wysiada przy realizmie włodawskich decydentów.

 5. Jacy decydenci takie decyzje. Widocznie EFA nie powiedzieli swojej marionetce co ma zrobić i temu walnął taką głupotę.

 6. Coś kosztem czegoś, mniej zielona ale za to bardziej czerwona Cieszcie się z tej przemiany kolorystycznej nie koniecznie na chodnikach i parkach. Takiego wyboru społeczeństwo dokonało po raz wtóry podczas wyborów samorządowych NAPAWAJCIE SIĘ CZERWIENIĄ Z WYBORU !!!!

 7. ,

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content