Uważajmy podczas zakupów w sieci

Włodawscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące oszustw internetowych. W obydwu przypadkach schemat był taki sam. Po wpłaceniu pieniędzy za zamówiony towar kontakt ze sprzedającym się urwał. Policjanci apelują o większą ostrożność podczas zakupów w sieci i przypominają zasady bezpieczeństwa.

Pod koniec minionego tygodnia włodawscy policjanci przyjęli dwa zawiadomienia w sprawie oszustw internetowych. Pierwsze zgłoszenie stróże prawa otrzymali od mieszkanki Włodawy, która za pośrednictwem jednego z portali internetowych zakupiła słuchawki. Niestety po wpłaceniu 300 złotych, kontakt ze sprzedającym urwał się, a kobieta nie otrzymała zamówionego towaru. Podobny schemat spotkał mieszkańca Włodawy, który zamówił narzędzia. Tu mężczyzna stracił 250 złotych.

Policjanci apelują o wiekszą ostrożność podczas zakupów w sieci. Pamiętajmy, że często tak zwane “okazje” kończą się utratą pieniędzy. Zwracajmy uwagę na formę płatności, co może podnieść bezpieczeństwo kupującego. Bez wątpienia płatność za pobraniem zmniejszy ryzyko utraty pieniędzy. Inne zasady bezpieczeństwa, które warto stosować podczas zakupów przez Internet to:

  • zwracanie uwagi czy sprzedający podaje swój adres i numer telefonu,
  • przy płaceniu karta platniczą sprawdzanie czy połączenie jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione,
  • korzystanie z uznanych portali płatniczych a przed potwierdzeniem przelewu upewnianie się czy ten sam numer rachunku widnieje na zamówieniu.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content