Ulica Długa we Włodawie oddana do użytku

Przebudowa drogi powiatowej nr 1737L – ul. Długa we Włodawie to kolejna zrealizowana tegoroczna inwestycja powiatowa. Przed trzema tygodniami odebrano od wykonawców dwa odcinki dróg – w Zaświatyczach (gmina Hanna) i w Stulnie (gm. Wola Uhruska). Obie inwestycje wykonano znacznie przed terminem. Prace w obu tych miejscowościach trwały od początku roku i przebiegały nie tylko zgodnie z harmonogramem, ale nawet znacznie szybciej niż przewidziano.

Podobnie rzecz się miała z pracami przy ul. Długiej we Włodawie. Długość przebudowywanego odcinka wyniosła 820 m. A zakres robót obejmował m.in. wzmocnienie nawierzchni poprzez wykonanie warstw bitumicznych z betonu asfaltowego o łącznej grubości 7 cm, podniesienie obciążenia konstrukcji jezdni, budowę chodników po obu stronach drogi o łącznej długości 1338 oraz budowę parkingu na 22 pojazdy, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych.

Całkowita wartość zadania wyniosła 1.283.596,77 zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Budżetu Państwa – Fundusz Dróg Samorządowych w kwocie 629.183,00 zł (50% kosztów kwalifikowanych zadania). Pozostała część kosztów została podzielona po równo pomiędzy powiat włodawski i miasto Włodawę.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

1 Komentarz do "Ulica Długa we Włodawie oddana do użytku"

 1. Kyrie Elejson | 22 czerwca 2021 at 10:35 |

  Haha trawniki fest obrukowane z każdej strony. Muszyński Ty może jakieś fobie albo lęki względem tej zieleni masz?

  • Nie jest wielką tajemnicą ,że od lat wczesnych 90-tych, produkcją kostki zajmowali się byli działacze -baroni PZPR.Sztandar wyprowadź!Kostkę wprowadź! Na pohybel zieleni! 🙂

  • Kyrie Elejson | 22 czerwca 2021 at 13:18 |

   Wiesiu właśnie doczytałem, ze droga jest inwestycja powiatowa. Przeoraszam i jem swoje słowa. Romańczuk ogarnij się bo Mariusz z Holim ze stoles Cie wysiudaja

 2. Jak to redaktorzyna Zakrzewski potrafi manipulować. Przedstawić 800 metrów ulicy wyremontowanej jako wielki sukces starosty i obecnego zarządu jak w sąsiednim powiecie chełmskim ( gdzie również rządzi PSL )wyremontowano kilkadziesiąt kilometrów dróg. Szok!

  • Tak samo ten redaktorek tłumaczył sprawę oddziału dziecięcego. Wszyscy mają problem więc Włodawa nie jest wyjątkiem. Tyle tylko że nie zauważył że np w Biłgoraju starosta stara się przejąć szpital bo zależy mu na zapewnieniu mieszkańcom opieki nie bacząc na koszty. U nas za to w kółko placz nie da się nie dali pieniędzy. Podejście do rządzenia widać gołym okiem. Ale o tym przecież nie napiszę żeby swojemu pracodawcy nie zrobić przykrości.

   • Przypadki ludzie ,myślący przeważnie o wpływach do własnych kieszeni,rodzin,znajomych itd Okroili im jeszcze kasę z r

    • różnego rodzaju wpływów urzędowych,dotacji.Podwyżki dla personelu medycznego.Nie ma kasy nie ma lekarzy np pediatrów tym samym oddziału.Co w tym dziwnego.

 3. Jak nie ma lekarzy, pediatrów? We Wlodawie jest co najmniej 4. Trzech pracuje w szpitalu a 4 uciekł bo nie mógł się dogadać z babą z Wisznic. Oddział mógłby istnieć, ale dyrekcja szuka oszczędności bo przecież trzeba wyżywić 2 wicedyrektorów i chmarę ludzi podsyłanych do szpitala przez Romańczuka i KOrzeniewskiego.

 4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content