Sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim-04października2020r.

Powiat włodawski
Noweognisko SPZOZ Włodawa na Oddziale Geriatryczny -ognisko w fazie rozwojowej
-liczba osób potwierdzonych w ognisku: 10 ( 4 osoby personel, 6 osób pacjenci)
-liczba osób poddanych kwarantannie: 12
-liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu –0
-liczba osób przebadanych: 17
-liczba osób zaplanowanych do badań: 3
-liczba osób w izolacji domowej: 4
-liczba osób hospitalizowanych: 6

Ognisko w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie –ognisko w fazie rozwojowej
-liczba osób potwierdzonych w ognisku: 11(w tymm.in.3 pracowników administracyjno-gospodarczych, 1 nauczyciel, 1 osoba z kontaktu , 3pracowników kuchni, 2 osoby z rodziny)
-liczba osób poddanych kwarantannie: 80
-liczba osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu:7
-liczba osób przebadanych: 24
-liczba osób w izolacji domowej: 10
-liczba osób hospitalizowanych: 1

1 Komentarz do "Sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim-04października2020r."

 1. Piętnuje się osoby i wszyscy krzyczą, że burmistrz i starosta sobie nie radzą, a tymczasem mały Holaczuk wozi się z wujkiem bo musi do kościoła do spowiedzi… Przykładni obywatele miasta….

 2. Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski został zakażony SARS-CoV-2
  Podobno było mu zimno, normalnie spadłem z fotela jak to przeczytałem

 3. forów dla szczurów | 5 października 2020 at 09:06 |

  Cudowne ozdrowienie Donalda J Trampa i tyle w temacie!!!!!

 4. Wśród lekarzy zajmujących się przypadkami zakażenia koronawirusem pojawiły się wątpliwości, w jakich sytuacjach pacjenci potrzebujący wsparcia przy oddychaniu powinni być wspomagani przez respiratory. Część uważa, że intubacja może wyrządzić niektórym ludziom więcej szkody niż pożytku.
  Oficjalnych informacji na ten temat jest niewiele. Pracownicy służb medycznych nie dysponują badaniami, ponieważ sama chorobowa jest stosunkowo nowa. Nie ma pewności, czy pacjenci wspomagani respiratorami umarliby z powodu ciężkiego stanu zdrowia.

  Coraz więcej lekarzy twierdzi, że osoby chorujące na COVID-19 wydają się szybko umierać, gdy są podłączani do respiratorów.

  W ostatnich tygodniach amerykańskie szpitale zaczęły robić wszystko, co w ich mocy, aby opóźnić konieczność korzystania z aparatów oddechowych.

  PONIŻEJ DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU

  Pierwsze znaki ostrzegawcze nadeszły z Włoch, gdzie zmarła ogromna większość pacjentów wspomaganych przez respiratory. Podobne statystki napłynęły również z Wielkiej Brytanii i Nowego Jorku. Gubernator stanu powiedział, że około 80 proc. zaintubowanych pacjentów umiera, często po spędzeniu tygodnia lub dwóch na oddziałach intensywnej terapii.

  Na początku pandemii pacjenci, którym całkowicie zabrakło oddechu, byli leczeni zgodnie z procedurami dotyczącymi ciężkiego stanu płuc, zwanego Zespołem Ostrej Niewydolności Oddechowej.

  Stan ten, który uniemożliwia płucom pobranie wystarczającej ilości tlenu, może być wywołany przez infekcje, takie jak zapalenie płuc, lub przez uraz fizyczny. Tak samo reagowano na pacjentów chorych na COVID-19.

  Coraz częściej lekarz zamiast respiratorów decydują się na podawanie tlenu do nosa, zakładanie masek oddechowych lub nawet przekręcanie pacjentów na brzuch, co ma pomagać płucom.

 5. Spuszczasz z tonu. Tylko o wątpliwości lekarzy nic o kasie za zgony, mordowaniu przy pomocy respiratorów czy światowym spisku. Nie takiego Ciebie pamiętamy obywatelu P.

  • to sobie poszukaj w usługach medycznych, lub szpitalnych ile dodatkowo płaci się do podłączenie do respiratora.

 6. Lol tryliard szekli Sorosa pewnie XD. Niestety Tobie przy okazji usuwania stulejki dorzucili lobotomie w gratisie:) ale przynajmniej robisz nam dzień

 7. My tu gadu gadu a już 41 zarażonych…

 8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content