Radni zarobią więcej

Jedynie radny Mariusz Czuj wstrzymał się od głosu przy uchwale o niemal 50-procentowej podwyżce diet dla włodawskich radnych miejskich. Pozostali (14) głosowali za podniesieniem wynagrodzenia. Co ciekawe na sesji nikt o tym nie zająknął się ani słowem, więc uchwała przeszła bez dyskusji. Czyżby radni chcieli to ukryć przed opinią publiczną?

O podwyżce diet mówiło się w ratuszu od co najmniej kilku miesięcy. Oczywiście w wielkiej tajemnicy, bo to mocno niepopularny temat. Jako usprawiedliwienie podawano fakt, że ostatnia podwyżka miała miejsce przed ponad 10 laty (w 2005 r.) oraz to, że radni gminy wiejskiej Włodawa mają nieco wyższe diety, a to jednak gmina, a nie miasto.

Równie ciekawe jest uzasadnienie do tej uchwały. – W związku z wyborem nowej Rady i powołania nowej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz obowiązkiem opracowania tekstu jednolitego, zachodzi konieczność wskazania nowego aktu jakim jest podjęcie uchwały w sprawie ustalenia zasad wypłaty i wysokości diet radnych oraz kosztów podróży służbowych (pisownia oryginalna – red.).

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Radni zarobią więcej"

 1. A jednak połączyło ich KORYTO.Mam pytanie czy w mieście jest ponad 15-tysięcy mieszkańców.Ulice jak ser szwajcarski w niektórych miejscach polne drogi,a tu sobie wybitni wybrańcy sru diety w górę.Wstyd zachłanna rado.Radny efektywnej pracy poświęca w miesiącu nie więcej niż 8-10 godzin tak myślę,to ile to na godzinę,odpowidzcie sobie sami.Super rada super burmistrz!!!

 2. A gdzie lojalność Panie Czuj ??? najpierw idziesz z nimi (czerwonymi) do wyborów, a teraz wstrzymujesz się od głosu ??

 3. Radny kradnie a całe miasto na dnie

 4. Wpływy do budżetu również wzrosły 50% ?

 5. Wk...y mieszkaniec | 12 maja 2019 at 07:58 |

  We włodawskich szkołach za nieprowadzenie zajęć szkolnych nauczyciele dostali nagrody !
  Całkiem w tym kraju się pop…o !!! Mam nadzieję, że RIO i właściwe instytucje zajmą się tą paranoją.

  • Jakie nagrody? Za strajk?! Przy obecnej władzy samorządowej widać opłaca się strajkować, leżeć do góry brzuchem i jeszcze brać pieniądze.

  • Łączy Nas Koryto | 14 maja 2019 at 08:50 |

   Przecież nasi radni muszą żyć godnie i dostawać wysokie diety za trud i wysiłek wnoszony w rozwój miasta pod przewodnictwem tow. Wiesława potocznie zwanego Marionetką

 6. Nic o tym nie wiem, że my nauczyciele dostaliśmy nagrody? Jestem nauczycielem, strajkowałam, i straciłam ponad tysiąc złotych. I szkoda tylko, że nadal nikt w tej naszej mieścinie nie zrozumiał, że my nauczyciele nie tylko uczymy, ale przede wszystkim odwalamy robotę wycowawczą za rodziców i sytem naszego państwa. Bo to my poraz pierwszy mówimy, odkrywamy inną , mądrzejszą, lepszą stronę świata!

 7. Wacej placek | 13 maja 2019 at 05:48 |

  Do nauczycieli: macie swoje biznesy , korepetycje jakie kolwiek szkolenia we wlodanie widze te same gęby , ludzie ogarnijcie sie i przestańcie dziadować nie macie źle !

 8. A kto dorabia korepetycjami i to nie opodatkowanymi pieniędzmi.
  Poza tym miejcie pretensje do poprzedniej ekipy PO-PSL. Ostatnia podwyżka była w 2011 roku. Od 2012 do 2017 płace nauczycielskie ani drgnęły. Dopiero 2018 rok spowodował wzrost stawek wynagrodzenia nauczycieli.

 9. Czyżby Pierwszy włodawski Pis się odezwał? Spokojnie na ławki wystarczy!

 10. Weronika | 14 maja 2019 at 06:41 |

  Opłaca się być w naszym mieście radnym, oj opłaca.

 11. Jak radni powiatowi pobierali za duże diety , a palmę pierwszeństwa wiódł tu pisowski przewodniczący Rady to było ok. coś krótką pamięć macie. Pan Dynkiewicz też ma krótką pamięć patrząc na to gdzie obecnie dorabia do emeryturki

 12. To lepiej brzmi ,,pierwszy pisowiec”?

 13. Czyzby święty leszek Siedlecki pojawił się na forum. Witamy to dla nas zaszczyt konwersować z człowiekiem który napomina samego proboszcza, na wszystkim zna się najlepiej tylko we Włodawianka nie może zrobić porządku bo ciężko mu się zdecydować być w zarządzie czy nie być? Oto jest pytanie!

 14. Ciekawski | 15 maja 2019 at 10:23 |

  Co Ci radni z opcji Łączy Nas Koryto zrobili dla miasta i mieszkańców, by dostać podwyżkę diety, a może w ten sposób Marionetka ich udobruchał, by jemu także dali podwyżkę.

 15. RemigiuszS | 15 maja 2019 at 19:17 |

  Co tam dla Marionetki wydać nieswoje pieniądze, nazatrudniał swoich kolesi i towarzyszy z Włodawy, teraz zatrudnia towarzyszy z zewnątrz to co to dać podwyżkę swoim radnym.

 16. A ja się pytam – co z rewitalizacją czworoboku? Przecież czworobok się nie powiększył i obmiar nie uległ zmianie. Dla fachowca poprawić taki kosztorys to pestka. Chyba, że UM nie licząc się z kosztami zlecił to firmie zewnętrznej. Widzę tutaj bezradność władzy, żeby nie powiedzieć niekompetencję. Jak tak dalej pójdzie, to zabraknie pieniędzy na realizację projektu. Bo to, że zima zastanie rozkopane miasto, to więcej niż pewne.

  • A jak tam rewitalizacja Kodnia? O przepraszam nie będzie jej bo ktoś nie złożył wniosku

   • Myślisz, ze ta osoba z Kodnia czyta twoje wypociny? On nawet tu nie zajrzy.

 17. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content