Próba sił w ratuszu

Sekretarz miasta Krzysztof Małecki wystosował do przewodniczącej Rady Miejskiej we Włodawie Joanny Szczepańskiej sążniste pismo, w którym wskazuje niedociągnięcia w pracy biura rady i daje do zrozumienia, że winna temu jest przewodnicząca. – To już otwarta konfrontacja – komentują radni.

Otwarty konflikt na linii sekretarz miasta – przewodnicząca rady może być pokłosiem sygnału naszego Czytelnika, który opisaliśmy przed dwoma tygodniami. Włodawianin zwrócił naszą uwagę na fakt, że od ponad pół roku w BIP-ie urzędu miasta nie są zamieszczanie protokoły z sesji rady miejskiej.

Pytana przez nas o powody takich zaległości przewodnicząca Rady Miejskiej we Włodawie Joanna Szczepańska, powiedziała nam, że nie wie, dlaczego protokoły nie są na bieżąco publikowane na stronie internetowej urzędu, przypominając, że protokoły nie muszą być przyjmowane na każdej sesji.

Nieoficjalnie udało się nam jednak ustalić, że powód braku protokołów z sesji może być całkowicie prozaiczny – przedłużająca się absencja chorobowa pracownicy zajmującej się ich spisywaniem. – Jeśli to jest faktyczna przyczyna, to naprawdę przez kilka miesięcy nie może tego rozwiązać przewodnicząca rady mająca do dyspozycji biuro rady lub sekretarz miasta odpowiadający za całość organizacji urzędu? – dziwił się nasz Czytelnik.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

2 komentarzy "Próba sił w ratuszu"

  1. obywatel | 13 marca 2021 at 15:13 |

    Walka o Taboret bo im juz krzesełek braknie. a winę to na PLANDEMIE składajcie.

  2. W mieście Hanna nic się nie publikuje a przewodniczący nie wie nawet że jest to wymóg prawny.
    A dla wójtowej to na rękę i można pozamiatać wszystkie nie dociągnięcia.
    Nawet zrobić sesję korespondencyjną.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.