Powiat włodawski. Seniorzy mają swoje miejsce. W tym ośrodku nie będą się nudzić

We Włodawie ruszył Dzienny Dom Senior+. Został uruchomiony w budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych przy ul. Sztabowej. Placówka ma zapewnić wsparcie nieaktywnym zawodowo osobom z terenu powiatu włodawskiego, które ukończyły 60 lat.

– To bardzo dobry pomysł. Społeczeństwo się starzeje, widać to szczególnie na przykładzie małych miasteczek. Osoby starsze często nie mają, co ze sobą począć, wielu seniorów jest skazanych na samotność, a przecież tak wcale nie musi być. Cieszę się, że lokalny samorząd pamięta o seniorach – usłyszeliśmy od pani Moniki, rodowitej włodawianki. – Będę namawiać dziadków, by skorzystali z oferty ośrodka – dodała.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, prawie 23 proc. mieszkańców powiatu włodawskiego jest w wieku poprodukcyjnym. Lepiej raczej nie będzie, bo powiat (od lat) ma też ujemny przyrost naturalny. Jeśli prognozy GUS się potwierdzą do 2050 roku, już co trzeci Polak (także mieszkaniec okolic Włodawy) będzie miał 60 lat lub więcej. Placówki takie jak domy i kluby seniora są więc naprawdę potrzebne.

Dzienny Dom Senior+ to inicjatywa starostwa powiatowego. Placówka powstała w przy ul. Sztabowej 2 we Włodawie w świeżo wyremontowanym budynku po byłej jednostce wojskowej, zamienionym na Powiatowe Centrum Usług Społecznych. Dom odwiedzili już seniorzy m.in. z lokalnego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

Skip to content