Idea foodsharingu dotarła do Włodawy. Chcą dzielić się jedzeniem

We Włodawie może powstać jadłodzielnia. To oddolna inicjatywa mieszkańców miasta. Idea jest prosta: chodzi o to, by nie marnować jedzenia i dzielić się z potrzebującymi tym, co nam zostaje. Lodówki “pod chmurką” działają już w wielu polskich miastach, m.in. w Chełmie.

“Wspólnie utwórzmy Jadłodzielnię we Włodawie. Jeśli możesz pomóc, poświęcić trochę czasu, podzielić się umiejętnościami i wykorzystać znajomości – dołącz do nas. Skorzystajmy, jako nieformalna grupa mieszkańców, z inicjatywy lokalnej (rozdział 2a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie)” – napisała na Facebooku pani Renata, mieszkanka Włodawy.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Do grupy, którą założyła w mediach społecznościowych, w ciągu doby dołączyło ponad 200 osób. Wszystkie zwarte i gotowe do działania.

Typowa jadłodzielnia to miejsce pod chmurką, gdzie zwykle znajduje się lodówka wypełniona produktami spożywczymi. Może z niej skorzystać każdy, niezależnie od statusu społecznego. Co najważniejsze, zupełnie za darmo. Do jadłodzielni można oddać jedzenie, które zostało np. po imprezie lub świętach, a także produkty, którym kończy się data ważności. My nie damy rady lub nie zdążymy ich zjeść, ale może ktoś inny skorzysta.

Entuzjaści włodawskiej jadłodzielni zaproponowali kilka lokalizacji, w których ogólnodostępna lodówka mogłaby stanąć. – Najlepiej będzie, jeśli lodówka stanie na zewnątrz budynku, wtedy będzie dostępna 24 godziny na dobę – zauważyła pani Renata. Na liście pojawił się Włodawski Dom Kultury, siedziba Miejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej czy włodawski ratusz.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Idea foodsharingu dotarła do Włodawy. Chcą dzielić się jedzeniem"

  1. Hipsterski trend, skończy się tak samo szybko jak moda na zdalną pracę.

    • Niech robaki zbierają. Teraz to takie modne. Widać że ta kobieta ma duże parcie na szkło.

  2. Obyś nigdy nie był w potrzebie czlowieku. Ludzie w kryzysowej sytuacji stają się niewidzialni. We Wlodawie jest ogromne bezrobocie a drożyzna dobija najbardziej emerytów. Zastanów się zanim coś palniesz.

  3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content