Powiat włodawski. Mniej noworodków. Przyrost naturalny mocno na minusie

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Ujemny przyrost naturalny, od dawna, ma też powiat włodawski. Są gminy, które – jak wynika z najnowszego Spisu Powszechnego – odnotowały ubytek na poziomie kilkunastu osób na 1000 mieszkańców. Ubiegły rok może jednak napawać optymizmem. We Włodawie maluchów przybyło.

– Sytuacja we Włodawie, jeśli chodzi o demografię, jest opłakana. Mamy niesamowity niż. Statystyki mówią, że do 2050 roku z 38 mln ludzi w Polsce zrobią się 33 mln. W naszym mieście też to widać. Czy ratusz ma jakiś plan? – spytał podczas ostatniej sesji rady miasta radny Krzysztof Flis.

– Niż demograficzny to problem niemal wszystkich miast, wsi i miasteczek w naszym kraju, nie jesteśmy wyjątkiem. Wykonanie planu pozostawiam młodym. Ja mam dwoje dzieci – zażartował burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Faktycznie. Powiat włodawski starzeje się i wyludnia. Stwierdzenie wcale nie jest nad wyraz przesadzone, biorąc pod uwagę statystyki ostatniego Spisu Powszechnego (dane za 2021 rok). W gminach powiatu na świat przychodzi coraz mniej dzieci. W ubiegłym roku jednak Włodawa zanotowała wzrost.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

4 komentarzy "Powiat włodawski. Mniej noworodków. Przyrost naturalny mocno na minusie"

  1. Zadziałało 500+. Wszystko zgodnie z przewidywaniami demografów.

    • A do tego klauzula sumienia i zakaz aborcji i przedmiotowe traktowanie kobiet jako inkubatorów. To się po prosu mści nie tylko na tej sPISdziałej partii, ale i na nas wszystkich.

  2. kobiety boją się poprostu zachodzić w ciąże!!! nic dziwnego!!!!!

  3. Na ostatnej sesji Gminy w Hannie rady powiatu nie potrafił przekazać informacji o zadłużeniu Włodawskiego szpitala, wspólnie z Wójtem nie udzielili odpowiedzi bo się bali co powie starosta że podali prawdę dla miwszkańców.
    szpital przestanie zaraz istnieć

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content