Pijana przyjechała na komendę i chciała sprawdzić autentyczność banknotów

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 51-latka, która przyjechała samochodem do włodawskiej komendy. Kobieta chciała potwierdzić autentyczność posiadanych banknotów. Pieniądze były prawdziwe, a 51-latce grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj po godzinie 17:00 do włodawskiej komendy zgłosiła się 51-latka. Powiedziała dyżurnemu, że ma podejrzenia co do autentyczności posiadanych banknotów o nominale 200 złotych. Policjant w trakcie rozmowy wyczuł od niej alkohol.

Jak się później okazało, kobieta przyjechała do komendy samochodem. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 51-latka ma w organizmie ponad pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i sprawdzili autentyczność gotówki. Żaden z 5 banknotów nie okazał się być fałszywym.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Kobiecie grozi także wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

aspirant sztabowy Kinga Zamosjka-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content