Opamiętali się w porę

Burmistrz Włodawy wraz z proboszczem oraz WDK zaprosili mieszkańców na otwarty noworoczny koncert kolęd, który zaplanowali na 17 stycznia, a więc przed upływem kwarantanny narodowej. Gdy wysłaliśmy zapytanie o komentarz, imprezę bez słowa wyjaśnienia odwołano.

W czwartek (14 stycznia) w godzinach popołudniowych na oficjalnej stronie Włodawskiego Domu Kultury pojawił się plakat zapraszający mieszkańców na Noworoczny Koncert Kolęd w niedzielę, 17 stycznia o godz. 11.30 do sali wielofunkcyjnej przy kościele NSJ we Włodawie. Na plakacie widniała informacja, że jest to koncert „na zakończenie kwarantanny narodowej”.

A trzeba pamiętać, że rząd przedłużył narodową kwarantannę do końca stycznia, zatem wszystkie tego typu imprezy są obarczone groźbą kary w wysokości 30 tys. zł nakładanej decyzją administracyjną przez sanepid. Na plakacie istnieje co prawda informacja, iż ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju ilość widzów jest ograniczona, ale przecież nie umniejsza to odpowiedzialności organizatorów.

Zupełnie inną sprawą jest fakt, że w czasie pandemii burmistrz zachęca do zgromadzeń.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Opamiętali się w porę"

 1. zatroskany | 27 stycznia 2021 at 14:37 |

  Wara od kościoła.Zastanów się nad swoim postępowaniem.

 2. Najwyższy czas by to kościół zastanowił się co robi.

 3. a zgromadzenia w kościołach dozwolone ,nikt nie kontroluje, nie nakłada kar, ludzie są nawet bez maseczek i nie przestrzegają dystansu

 4. Przestańcie szczuć. Ludzie chcą żyć normalnie. Dzieci powinny wrócić do szkoły. Lekarze np. ze Zdrowej Rodziny, powinni zacząć leczyć a przynajmniej próbować. Powinniśmy wracać do normlanego życia a nie wegetować.

 5. W artykule 0 troski, 100% jadu. Redaktorze szanuj ludzi, a najlepiej zacznij od siebie

  • Bardzo dobry komentarz. Większość z nas też ma już dosyć tego szczucia z prawa na lewo i z lewa na prawo. Nasz burmistrz już niejednokrotnie pokazał, że można robić wiele ponad podziałami. I tak ma być.

 6. I fajnie że wspólnie burmistrz z proboszczem ,akcja tylko pochwalić.Bez podziałów które widzimy choćby w mediach.Ktoś wczoraj w państwowej tv widział Owsiaka?Facet tyle dobrego zrobił dla ludzi i cisza o nim jak makiem..I po co te podziały,komu to służy?Naród powinien być zjednoczony ,a w takich sprawach jak wczoraj to podstawy.Brawo burmistrz ,brawo proboszcz .Tym razem nie wyszło ale następnym razem powinno się udać.

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content