Na ten remont czekano dekady

Jedna z najważniejszych ulic Włodawy – Chełmska przeobraziła się nie do poznania. A to za sprawą przebudowy, którą zrealizował powiat włodawski. Przybyło ponad 70 miejsc parkingowych, których tak w mieście brakuje. Wykonawcą była firma „DROGTOM” Tomasza Pruszkowskiego.

(14 września) Starosta włodawski w obecności członków zarządu powiatu oraz zastępcy burmistrza Włodawy i wykonawcy dokonali odebrania odcinka drogi powiatowej – ul. Chełmskiej we Włodawie. – To jest kolejna zakończona inwestycja drogowa w naszym powiecie. I trzeba przyznać, że jedna z najpiękniejszych, choć długo wyczekiwanych – mówi starosta Andrzej Romańczuk.

– Ponad 70 miejsc parkingowych, nowy postój taksówek i busów, bezpieczne przejścia dla pieszych i rowerzystów, chodniki, ścieżki rowerowe, ale przede wszystkim nowa droga z kanalizacją deszczową – mówi Marcin Łopacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych we Włodawie. – Ponadto są nowe nasadzenia. Roboty poszły bardzo sprawnie, wykonano je przed terminem. Jest naprawdę ładnie, odbieramy dużo pozytywnych sygnałów od mieszkańców i nie tylko, że jest to jedna z ładniejszych dróg we Włodawie, o ile nie najładniejsza.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Na ten remont czekano dekady"

  1. Wykonała solidna firma i nasza wlodawska DROGTOM Pan Pruszkowski i tak powinno być zawsze. Jest jeszcze dużo ulic do remontu we Włodawie.

  2. No i ładnie. Zobaczymy jeszcze tylko czy odwodnienie działa. Ale, o tym to potem. Widzę, że namiastki tzw dworca autobusowego się ostały, więc może warto zaadaptować supermarket na budynek dworca?

  3. Możesz sobie zaadoptować. To prywatna działka i prywatny budynek. Wystarczy wiata z ławką ale gdzie ja teraz postawić, przecież nie na ścieżce rowerowej?…

    • Zaadaptować, to na marginesie. Działka prywatna? Ktoś sprywatyzowany? Dobrze, niech stoi, pusta, aby podatki, jako od nieruchomości użytkowej, własciciel płacił

  4. Płaci. Może budynek wielorodzinny tam kiedyś powstanie?

  5. Nadchodzi jesień i zima. Brak wiaty przystankowej na przystanku należałoby uzupełnić tak jak to było wcześniej. Z tego co wiem poprzednia wiata była własnością firmy TRANS MAR, która to mogłaby zasponsorować dla podróżnych taką wiatę. Nie ma gdzie się schować przed upałami a w jesieni i w zimie przed opadami i wiatrem.Władze gminy Włodawa powinny wejść w kontakt z Transmarem lub z innym wykonawcą i dokończyć tę inwestycję – radni do roboty.

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content