Powiat włodawski ma nowego starostę. “Nie będzie rewolucji w starostwie”

Mariusz Zańko nowym starostą powiatu włodawskiego. – Bezpieczeństwo, stabilizacja i rozwój. To trzy filary tej kadencji – ogłosił na dzisiejszej sesji nowy starosta z PiS.

Podczas czwartkowej na Mariusza Zańkę radni oddali 8 głosów w głosowaniu tajnym. Nowy starosta to doświadczony samorządowiec, a z wykształcenia prawnik. Od 2014 roku był radnym powiatu. Zawodowo był związany z gminą Kodeń. Pracował tam jako sekretarz.

– To nie będzie łatwa kadencja. Ale liczę na to, że będzie zbudowana na trzech filarach: bezpieczeństwa, stabilizacji i rozwoju -powiedział tuż po ogłoszeniu wyboru 40-letni Zańko. – To najpiękniejszy powiat w Polsce z wielką historią rodów magnackich, wyjątkową przyrodą. Powinniśmy promować nasze pojezierze- zauważa nowy starosta. Ale z drugiej strony, położenie powiatu to również wyzwanie. – Sytuacja geopolityczna, czyli wojna za Bugiem i zagrożenie hybrydowe to nasze bolączki. Dlatego potrzebujemy dobrej współpracy ze Strażą Graniczną, Policją i innymi służbami. Mam nadzieję, że wygrana Ukrainy nastąpi jak najszybciej– przyznaje.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Powiat włodawski ma nowego starostę. “Nie będzie rewolucji w starostwie”"

 1. mieszkaniec Włodawy | 6 maja 2024 at 08:18 |

  No to szpital będzie uratowany !!!!!!!!!!!!!

 2. Pani dyrektor szpitala otrzymała od poprzedniego zarządu npowiatu wynagrodzenie dwa razy wyższe od starosty

 3. Nareszcie się dochrapał.
  Dotychczasowa działalności partyjna pozwoli pobierać niezłe uposażenie, brylować na wszelakich zebraniach i żyć na koszt podatnika.

 4. Skąd zdziwienie? Przecież całe życie na państwowym groszu

 5. Pani dyrektor szpitala z 20000 dostała podwyżkę na 25000. Za zasługi ? jakie? za zapaść. Przecie brała udział w tej zapaści w poprzednich latach. Teraz będzie za 25 kafle ratować ? co ? bogaty ten szpital.

 6. w prawdziwym biznesie za wyniki finansowe firmy odpowiada dyrektor. A tu nagroda 5000 zł! I obecna władza to klepie. Czarno to widzę Panie Starosto. Ciemność widzę, ciemność….

 7. Gdyby ci tak szczycący się swoimi stołkami w życiu zarobili własnymi rękoma, odprowadzili od tego podatki i opłacili ZUS, to by znali wartość 25 tysięcy złotych. Niestety oni jak wszyscy partyjniacy myślą, że pieniądze się drukuje i można je ot tak sobie rozdawać.

 8. No to panie starosto (co prawda nie z rodu magnackiego) bierz się za szpital. Może lekarzy pediatrów ściągnąć z Kodnia?

 9. Abstrahując od wynagrodzeń itp… Osobiście najbardziej mnie zadziwiają powody, z których to wyborcy zagłosowali na człowieka o takich poglądach. Nie rozumiem ich. Trzeba było być ślepym, głuchym i bezrozumnym…

  • jeżeli masz inne poglądy- spróbuj aby poparło cię kilkaset osób. Jeżeli nie znajdziesz poparcia to niestety-musisz zachować je dla siebie.

   • Realizuję się w zupełnie innej dziedzinie. Od zawsze mierzi mnie obiecywanie czegoś, co w założeniu nie ma być spełnione oraz tłumaczenie się z niespełnionych obietnic w taki sposób urągający inteligencji co jest domeną polityków. Po za tym nie chodzi mi o poglądy głoszone publicznie, tylko o te wyrażane działaniami i życiem takiej osoby. To niestety dwie różne sprawy i dlatego się dziwię, że głosujący nań nie zauważają i nie pojmują tej różnicy. Tak w skrócie.

    • Sądzę, że ludzie głosują też na partie polityczne do których należą kandydaci. Jedni kandydujący odcinają się w wyborach samorządowych od polityki zaś inni podkreślają, że poparcie danej partii pomoże im w realizacji obietnic.
     Na co zdecydują się wyborcy tego przed wyborami nikt nie wie.

  • odezwał się czerwony “yteligent”

   • Mariusz zajmij się szpitalem zamiast komentowania na elbi. Czas bajdurzenia się skończył. Teraz masz pełnię władzy w powiecie tak jak o tym marzyłeś więc…..DO ROBOTY! Czekamy na efekty!

    • Naprawdę wierzysz w to co piszesz?

     • Każdy nowy rządzący prosi o 100 dni na realizację pierwszych celów.Mariusz też je dostanie. Póki co chodzi dumny jak paw. Roboty w powiecie jest dużo. Najważniejszy jest szpital. Mam nadzieję że tak samo jak na sesjach opowiadał co trzeba zrobić teraz to zrobi i wyprowadzi SPZOZ na prostą.

 10. A co z tomciem, gdzie on teraz znajdzie taką ciepłą posadkę, by nic nie robić, a zarabiać kilkanaście tysięcy złotych?
  W powiecie nastali następne tomcie.

  • Jeździ jak dawniej ,może tylko bardziej agresywnie .Chłop musi odreagować ;>

  • O Tomcia się nie martwcie. Już ma zapewnioną ciepłą posadkę z możliwością wyprowadzania piesków w godzinach pracy.

 11. W radzie nadzorczej gospodarki komunalnej już jest. Kasę bierze z naszych opłat. Najwyżej podniosą opłaty za wodę i ścieki i co. Bo muszą podnieść diety w radzie. Sami specjaliści -przykład ze starostwa.

 12. Cześć, tu Sławomir ! | 7 maja 2024 at 18:31 |

  Mariusz, brawo Ty !!! Bądż sobą, olej trutni, walcz i nie bierz jeńców! Jestem z Tobą!

 13. Tyle lat psl gnębił ludzi. Czas na zmiany, na sprawiedliwe wynagrodzenia. Dla pracujących a nie dla spacerujących z pieskami w godzinach pracy.

  • Hahaha. A gdzie masz tych pracujących, co to dokonają tych zmian? Chyba tylko kadrowych, bo swoich trzeba gdzieś wsadzić.

 14. apartyjny | 8 maja 2024 at 06:36 |

  Partyjni nieudacznicy żyjący jak pasożyty z tego co stworzą normalnie pracujący ludzie. Dorywają się do wszelkich posad gdzie mogą brylować i zarabiać grube pieniądze. Otaczają się takimi samymi nieudacznikami ze swojej partii i ich pociotami. Gdyby jeszcze coś umieli, ale nie oni są tylko partyjnymi działaczami.

  • Komentarz prosty i oddający całkowitą prawdę.Tylko co można zrobić ?Nic i to jest najgorsze.

  • Zawsze coś tam można zrobić. Nie głosuj na kandydatów, którzy w fotelu radnego/burmistrza/ starosty siedzieli więcej niż dwie kadencje. Nie głosuj na ludzi będących/ kojarzących się z partiami. Głosuj na społeczników. Zawsze kilku startuje. Zazwyczaj przepadają z kretesem. Wspieraj oddolne inicjatywy. Demokracja to proces. Z perspektywy czasu, nadal jest czyms nowym w naszym społeczeństwie.

 15. Od razu zajął się dystrybucją św.obrazków.Czyżby miał przybyć nowy świecki zakonnik na stanowisku starosty we Włodawie?

 16. Friendship with benefis.

 17. Przed wyborami, jak było przedstawianie kandydatów na radnych w WDK. Mówił sam, że będzie w następnych wyborach startować na burmistrza.

 18. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content