Dzieci z wizytą we włodawskiej komedzie

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie odwiedziły wczoraj naszych policjantów w miejscu ich pracy. Funkcjonariusze opowiadali maluchom jak wygląda codzienna służba policjanta. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu lub quada oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło wśród uczestników wycieczki najwięcej emocji.

Wczoraj dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 odwiedziły Komendę Powiatową Policji we Włodawie. Mundurowi rozpoczęli wycieczkę od pokazania dzieciom stanowiska kierowania. Maluchy dowiedziały się kim jest dyżurny i czym się zajume, a same natomiast wykazały się znajomością numerów alarmowych, nie tylko tego policyjnego.

Goście odwiedzili również Komendnta Powiatowego Policji we Włodawie kom. Grzegorza Kutera, który z pozycji szefa wyjaśnił jak pracuje włodawska Policja. Zwiedzający wyszli z gabinetu ze słodkim poczęstunkiem. W sali konferencyjnej przygotowaliśmy dla nich następną porcję atrakcji. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy technika kryminalistyki, przymierzyć policyjne czapki czy obejrzeć z bliska broń.

Na zakończenie wycieczki funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom radiowóz wraz z wyposażeniem oraz policyjne quady. Dużą radość sprawiło najmłodszym wejście do pojazdu i zobaczenie go od środka. Odwiedzający okazali wdzięczność policjantom za ciekawą wycieczkę wręczając podziękowanie.

Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki oraz nie zabrakło wspólnych pamiątkowych zdjęć.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Komentuj jako pierwszy na "Dzieci z wizytą we włodawskiej komedzie"

Dodaj komentarzSkip to content