Na Starosiele? W prawo

W lewo na Lublin, w prawo na Starosiele, a prosto do Śródmieścia – taki znak stanął tuż przed rondem we Włodawie. Niby nic nadzwyczajnego, tyle że mało kto z mieszkańców Miasta Trzech Kultur wie, co to Starosiele.

Nowy znak stanął przed nowym rondem tuż przed wjazdem do Włodawy od strony Chełma i od razu wzbudził sensację w mediach społecznościowych. Każdy chciał wiedzieć, gdzie znajduje się Starosiele, do którego kierowcy dojadą, jeśli zdecydują się na rondzie skręcić w prawo. Niektórzy gdybali nawet, że może chodzić o miejscowość pod Dubienką, ale racji nie mieli. Otóż Starosiele to nazwa dzielnicy Włodawy, w której znajduje się m.in. Straż Pożarna czy KRUS.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Na Starosiele? W prawo"

 1. Dzielnica Włodawy. Ha, ha, haaaaaaaaaaaa.

 2. Dzielnica Włodawy. Ha, ha, haaaaaaaaaa.

 3. Straż Pożarna I ZUS to prawie całe miasto ,więc od dziś miasto jest dzielnicą?Ciekawe kto wpadł na taki ciekawy pomysł 🙂

 4. Napisałem, ale znikł wśród dzielnicy Plac Musztry, Obszar, Bagienko i problemu zapora na Włodawce.

 5. Ladna urainska/rusinska/poleska nazwa. Licuje z historia Włodawy

 6. To znaczy, ze czerwoni nie znaja historii Włodawa, taka to elyta

  • Starosiele. Stare selo. Chlopie Ty znasz “Historia Wlodawa” tylko do maks dwóch pokoleń. Kiedy To Twoi przodkowie na wozach drabiniastych przyjechali rabować pożydowskie mienie.

 7. Idź ty lepiej kebaby robić chłopaku a mi bawisz się w historyka.

 8. Zabagoniak | 6 czerwca 2020 at 22:13 |

  W takim o wiele mniejszym Rejowcu Fabrycznym są na mapie określone dzielnice, a we Włodawie cały czas zaścianek, ale to dlatego że “gówniarzami” obsadzone są niemalże wszystkie kluczowe stanowiska w mieście i powiecie. Przecież wystarczy się kierować nazewnictwem, jakie było używane w latach 60-70 tych w projektach budowlanych dot. budowy osiedli mieszkaniowych realizowanych przez CHPB, MPRB, czy też PBRol. Architekci, określali konkretnie(chyba nie z księżyca)że projekt dotyczy osiedli: Reymonta, Chełmska, Długa. Przecież w latach wcześniejszych już też były stare osiedla typu Podzamcze, czy Zabagonie, ale też Wojskowe, Centrum itd. Powiem szczerze nie będę rozwijał tematu bo nie pierwszy raz ręce opadają, patrząc przez pryzmat innych miast. Odnoszę wrażenie, ze nikomu z obecnie “panujących” nie zależy na dobrym wizerunku miasta, albo po prostu nie dorośli do piastujących stanowisk

 9. Milościwie nam ponujący to przecież najezdni co oni mogli wiedzieć o starym nazewnictwie miasta jak to z wiochy.Kiedyś we Włodawie był 70% żydów a teraz 70% wieśniactwa.Od i wszystko w temacie,dużej wiochy zwanej Włodawą.MIEJSC PRACY “0”zachęty do inwestycji z zewnątrz BRAK,sami swoi w spółkach miejskich ludzie młodzi i w sile wieku na emigracji,z samych urzędów i handlu i drobnych usług nie przetrwamy.Towarzystwo wzajemnej adoracji do pracy aby wioch rosła w siłę a ludziom żyło się dostatnio.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content