“Na podwójnym gazie”, bez uprawnień, uciekał przed policjantami

Policjanci włodawskiej drogówki po brawurowym pościgu ulicami Włodawy wczoraj wieczorem zatrzymali kierowcę “na podwójnym gazie”. 24-latek z gm. Włodawy miał blisko 2 promile alkoholu, a na dodatek już cofnięte uprawnienia do kierowania. Teraz odpowie za swoje postępowanie, grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż po godzinie 18:00 policjanci włodawskiej drogówki zauważyli na ul. Lubelskiej pojazd m-ki Toyota Yaris, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. Mundurowi bez wahania podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. Kierujący jednak na widok funkcjonariuszy zamierzających go skontrolować raptownie przyspieszył. Policjanci podjęli pościg za uciekinierem, który po drodze popełniał kolejne wykroczenie nie zatrzymując się na znaku STOP. W końcu radiowóz na ul. Szkolnej zajechał mu drogę udaremniając mu tym samą dalszą ucieczkę. Podczas kontroli okazało się, że kierującym jest 24-latek z gm. Włodawa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a po sprawdzeniu w systemach wyszło na jaw, że decyzją administracyjną cofnięto już mu uprawnienia do kierowania.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, została od niego pobrana krew do dalszych badań. Teraz 24-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, jazdę mimo cofniętych uprawnień oraz liczne wykroczenia. Może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

E.T.
KPP Włodawa

1 komentarz "“Na podwójnym gazie”, bez uprawnień, uciekał przed policjantami"

  1. Na Lubelskiej po 21 godzinie to strach przechodzić przez przejście dla pieszych bo mogą cię rozjechać,a co się dzieje pod biedronką to chorrol.tylko kamery Lubelska-Jana Pawła by sprawę załatwiła.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content