Na drogach trwa policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki”

Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, którzy stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Od rana policjanci ruchu drogowego dokonują kontroli stanu trzeźwości kierujących oraz testują na zawartość narkotyków. W ubiegły weekend doszło do dwóch tragicznych wypadków spowodowanych przez pijanych kierujących. Z powodu ich zachowania trzy osoby straciły życie.

W pierwszym kwartale tego roku nietrzeźwi kierujący spowodowali 13 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 19 zostało rannych. Tylko w minionym tygodniu na drogach naszego województwa pijani kierowcy byli sprawcami dwóch wypadków. Zginęły w nich 3 osoby. Do jednego z nich doszło w powiecie łukowskim. 21 letni kierowca volvo rozbił się na ogrodzeniu posesji i dachował. W wypadku zginęło dwoje młodych pasażerów, kolejnych dwóch z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Sprawca tego wypadku był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do tragicznego wypadku doszło również w miniony weekend w Krasnymstawie. Kompletnie pijana 59 latka samochodem najechała na rowerzystkę, która przewoziła 3 letniego synka. Życia 45 letniej kobiety nie udało się uratować. Chłopczyk z poważnymi obrażeniami pozostaje nadal w szpitalu. Sprawczyni wypadku miała ponad 2,5 promila.

Przypominamy, że w świetle nowych przepisów kary za „jazdę na podwójnym gazie” to kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, kara pieniężna od 5 tys.zł. do 60 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz 10 pkt. karnych.

Rzecznik Prasowy

KWP w Lublinie

komisarz Andrzej Fijołek

1 komentarz "Na drogach trwa policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki”"

  1. W Województwie to może i były te kontrolę ale we Włodawie to zero no poco w najbardziej strzeżonym mieście w Polsce. polecam zero zatrzymań za prędkości itp,bo przecież są kamery.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content