Myślisz o zawodzie taksówkarza? Pomożemy Ci podjąć decyzję

Jedni zostają taksówkarzem przez przypadek, inni z kolei marzą o własnej taksówce od lat. I nic w tym dziwnego. Jest to ciekawa, choć nie łatwa, praca. Jeżeli właśnie się nad nią zastanawiasz, koniecznie przeczytaj, co się z nią wiąże.

Musisz być cierpliwy

Jak to mówią, klient nasz pan. A ten bywa kapryśny. Albo pijany. Albo niemiły. Ale może też być fascynujący. Sławny. Lub charakterystyczny. Albo zabawny.

Kontakty z ludźmi bywają tak samo stresujące, jak i inspirujące. A kierowca musi w tym wszystkim zachować cierpliwość. Niezależnie od swojego dnia i nastroju. Więc, jeżeli kochasz spędzać czas z ludźmi i poznawać ciekawe osobliwości, jest to praca stworzona dla ciebie.

Musisz być gotowy na pracę w święta

Taksówkarz zarabia wtedy, gdy jeździ. To proste i jasne. Jednak teoria teorią, podczas gdy w praktyce, sylwester, święta, czy dni wolne, gdy o inny transport ciężko, a wszyscy dookoła świętują i piją – taksówkarz musi pozostać w pracy. Bo to są jego złote godziny i dni, kiedy może złapać bardzo dużo opłacalnych kursów.

Z drugiej strony, nie jedna fabryka nie wyłącza maszyn na ten czas i pracownicy muszą być wtedy w pracy. Jeżeli nie stanowi to dla ciebie problemu, spokojnie możesz myśleć o wstąpieniu do zawodu.

Wyższe ubezpieczenie

Dołączyć się do floty, czy też może jeździć samemu? Na to pytanie odpowiedź jest trudna, jednak trzeba pamiętać, że samochody, które przewożą ludzi, obowiązuje wyższe ubezpieczenie. Jest to spowodowane zwiększonym ryzykiem na udział w wypadkach drogowych oraz dużym przebiegiem samochodów, co z kolei prowadzi do szybszego zużycia się części.

Z tego powodu ubezpieczyciele krzyczą sobie wyższe stawki i niestety nie da się tego w żaden sposób obejść. A samochód ubezpieczyć trzeba. Najlepiej zrobić to u znanych i sprawdzonych ubezpieczycieli, którzy znają się na rzeczy i specjalizują w tej konkretnej dziedzinie, jak TAXI INSURER (https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/).

Odpowiedzialność

Na taksówkarzu spoczywa również odpowiedzialność za zdrowie i życie pasażerów, których przewozi. Dlatego, aby podjąć pracę w zawodzie, trzeba być dobrym, doświadczonym kierowcom, być odpornym na zmęczenie, dekoncentracje czy stres.

Doskonała pamięć

Co prawda żyjemy w czasach, w których GPS jest w standardowym wyposażeniu telefonów oraz nowszych modeli samochodów, jednak taksówkarz powinien znać doskonale swoje miasto i okolice. Roboty drogowe go nie zaskakują, bo doskonale wie, jak je objechać. Zna nawet najmniejsze uliczki, których zwykły mieszkaniec nawet nie umie zlokalizować. I ma doskonałą orientację w terenie.

Bez powyższych cech, zawód taksówkarza, zamiast przyjemnością, będzie przykrym obowiązkiem. Ale jeżeli je spełniasz, bardzo prawdopodobne, że będziesz się czuł w tym zawodzie doskonale!

Skip to content