MODRZAK NA OBOZIE SPORTOWO – OBRONNYM

W dniach od 01 czerwca do 04 czerwca 2016 r. odbył się nad Jeziorem Białym  Obóz Sportowo-Obronny, w którym uczestniczyła  młodzież ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie z klas o profilu służba graniczna. W ramach obozu przeprowadzono zajęcia z zakresu: samoobrony, topografii i terenoznawstwa, strzelectwa, zajęć sportowych, musztry indywidualnej, udzielania pierwszej pomocy oraz zajęć z funkcjonariuszem Straży Granicznej. W ramach współpracy z 1 Kołobrzeskim Batalionem Zmechanizowanym w Chełmie młodzież uczestniczyła w zajęciach sportowo – obronnych na terenie Jednostki Wojskowej w Chełmie. Uczniowie mieli możliwość pracy na radiostacjach, strzelania na trenażerach strzeleckich, poznania specyfiki służby wojskowej. Podczas ostatniego dnia obozu młodzież brała udział w zabezpieczaniu trasy biegowej „Żelazny Triathlon” w Okunince.

Komendantem obozu był Grzegorz Kryjak, opiekunami: Anna Baj. Dariusz Sidoruk, Andrzej Smoliński.

obozwiosna2016

4 komentarzy "MODRZAK NA OBOZIE SPORTOWO – OBRONNYM"

  1. Ja to się tylko zastanawiam nad ubiorem młodzieży. Ciekawi mnie co mają na sobie,ubranie rekreacyjne, na ryby idą czy może udają że mają mundur? Bo jak to ma być mundur to ktoś tu lekcji z regulaminu nie odrobił, bo jak oni wyglądają, każdy jak chce ,bez nakrycia głowy… Często też widzę młodzież z Modrzaka na ulicy w koszulkach SG czy na uroczystościach pod pomnikiem z beretem za pagonem, to zastanawiam się co to ma znaczyć?

  2. Zgadzam się, że to wygląda dziwnie. Klasa powinna być jednakowo umundurowana, ustawiona według wzrostu i powinna znać podstawy musztry. To szczególnie dotyczy udziału w uroczystościach lokalnych. Nauczenie zwrotów formowanie czwórek czy trójek to podstawa, ale jak instruktor wojska na oczy nie widział to jak to ma zrobić.

  3. Ladna dziewczyna ta z lewej

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki