Kombajny pozostały w kraju

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwa kombajny zbożowe o łącznej wartości 770 tys. zł.

Pierwszy z odzyskanych pojazdów, był transportowany na naczepie samochodu ciężarowego przez granicę we wtorek (29 czerwca br.). Podczas prowadzonej kontroli granicznej na kierunku wyjazdowym z kraju, funkcjonariusze SG z Dorohuska ustalili, iż kombajn zbożowy CLAAS (rok produkcji 2012) o szacunkowej wartości 650 tys. zł,  jest poszukiwany jako utracony na terytorium Wielkiej Brytanii. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Kierowca ciężarówki (45-letni ob. Ukrainy) został przesłuchany w charakterze świadka, zaś maszynę zabezpieczono.

Do kolejnego zdarzenia doszło w środę (30 czerwca br.), kiedy to na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, przerwano podróż 38 – letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna próbował wywieźć na naczepie samochodu ciężarowego z Polski na Ukrainę, kombajn zbożowy JOHN DEERE (rok produkcji 1992). W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w maszynie ingerencję w polu numerycznym VIN. Kombajn o wartości 120 tys. zł został zabezpieczony na służbowym parkingu, natomiast kierowcę przesłuchano w charakterze świadka do prowadzonego postępowania przygotowawczego.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) pochodzące z przestępstwa o wartości prawie  9,5 mln zł.

Skip to content