Nie ma nudy, jest praca

Już ponad 200 osadzonych przebywających w Zakładzie Karnym we Włodawie znalazło zatrudnienie na terenie jednostki lub w okolicznych firmach. Kierownictwo placówki prowadzi działania, które mają na celu pozyskanie nowych kontrahentów, a tym samym zwiększenie liczby pracujących więźniów.

– Podejmowanie zatrudnienia przez osadzonych niesie wymierne korzyści w procesie resocjalizacji, daje możliwość podniesienia kwalifikacji i uczy nawyku pracy, a to z kolei daje satysfakcję i pomaga wypełnić wolny czas – podkreśla por. Daniel Pręciuk, rzecznik prasowy Zakładu Karnego we Włodawie. – Wykonywanie pracy poza terenem jednostki to także integracja ze światem zewnętrznym. W przypadku zatrudnienia odpłatnego osadzeni mają możliwość również pomocy swoim rodzinom, mogą spłacać zadłużenia finansowe, czy po prostu odkładać pieniądze na czas po opuszczeniu zakładu karnego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Nie ma nudy, jest praca"

  1. gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!dzwonek !!!!!!!!!!!!chodnik-przejście BEZPIECZNE od tesco do kik,ccc,my center….gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!

    DOBRA ROBOTA DLA SKAZAŃCÓW ….

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content